Бюджетний кодекс потрібно змінити так, щоб міста перестали отримувати централізовані дотації, а кошти з місцевих бюджетів могли спрямовувати на власний розвиток, заявили під час проведеного «ДТ» круглого столу мери міст Бердянська, Кам’янця-Подільського та Славутича.
«Бюджетний кодекс потребує змін. І ці зміни потрібно вносити з урахуванням побудови децентралізованої системи дотацій, субвенцій, — розповів мер Славутича Володимир Удовиченко, наголосивши, що у органів місцевого самоврядування має бути інтерес працювати над збільшенням дохідної бази бюджету для спрямування коштів на власний розвиток, а не просто отримувати дотації.
«Усі міста нині дотаційні, бо так зроблений Бюджетний кодекс. Ми не одержуємо ні копійки з податку на прибуток, ПДВ, акцизного збору — лише 70% прибуткового. Навіть із тих сум збору з власників транспортних засобів, що їх сплачують у Кам’янці-Подільському, місто отримує лише половину», — зауважив голова Кам’янця-Подільського Олександр Мазурчак.
За його словами, бюджет на наступний рік кращим не буде. «Міста просто змушують половину власних доходів віддавати на фінансування делегованих повноважень — тих, що, за ідеєю, мали б у повному обсязі фінансуватися з державного бюджету», — запевнив мер.
Міський голова Бердянська Валерій Баранов погодився з колегами, підтвердивши недоцільність розподілу бюджетних коштів та виділення дотацій. «Дотації потрібно надавати тільки під бізнес-план. Якщо у вас діра в доходах у 10 млн., ви отримаєте 10 млн. Але спочатку надайте план, як наступного року ви цю діру скорочуватимете до 5 млн.», — зазначив він.
На думку мера Славутича, місто повинно «боротися за кожну копійчину». «Ми повинні вийти на систему інтересів. Щоб зароблену копійку я міг додати до доходів своєї територіальної громади, до бюджету розвитку», — резюмував він.
Детальніше читайте у матеріалах круглого столу у свіжому номері «ДТ».