Кроком до цього стане оголошення результатів тендера з відбору банку-лід-менеджера з розміщення облігацій зовнішньої позики терміном на сім років на загальну суму 200 млн. дол. А саме розміщення планується на початок липня, повідомив агентство «Інтерфакс-Україна» київський міський голова Олександр Омельченко.
«Ми успішно пройшли всю підготовчу роботу, й за термінами, маючи досвід минулого року, зробили це практично на місяць швидше. Ми отримали 200 млн. дол., і на сім років, і цей варіант кращий, бо торік було 150 млн. дол., і на п’ять років», — сказав мер.
Він також повідомив, що відповідно до поданих пропозицій банків, котрі брали участь у тендері, відсоткова ставка позики очікується в межах 8—8,7% річних.
Київська міськдержадміністрація визначила два стратегічні найбільш перспективні напрями, на які спрямовуватимуться кошти зовнішньої позики: будівництво Подільського мостового переходу та створення нової технології сортування, брикетування і переробки побутового сміття та промислових відходів. За словами О.Омельченка, на будівництво моста направлять 175 млн. дол., сміттєпереробного комплексу — 25 млн.
Київський міський голова також повідомив, що при формуванні проекту бюджету столиці на 2005 рік передбачено наступну позику, яку столиця здійснить у другій половині 2005 або початку 2006 року.
«Ця система має перейти в безперервний поточний технологічний процес. Так працює весь світ», — заявив О.Омельченко, додавши, що сьогодні до Києва в фінансовому світі великий інтерес.
Як відомо, наприкінці липня 2003 року Київ розмістив п’ятилітні сертифікати участі в позиці на суму 150 млн. дол. із дохідністю 8,75% річних (через законодавчі обмеження українські емітенти випускають єврооблігації через схему сертифікатів участі в позиці). Лід-менеджерами тоді виступали банки JP Morgan, UBS Warburg і Dresdner Bank.