Тарифи, встановлені Київською міською державною адміністрацією на опалення житлових приміщень, передбачають неймовірно велику витрату тепла мешканцями, вважає кандидат економічних наук Михайло Ватагін. На думку експерта, ймовірні витрати городян завищені чиновниками в 60 разів.
За словами Ватагіна, навіть у приміщенні висотою в чотири метри при температурі навколишнього середовища в мінус 30 градусів за Цельсієм використання тепла не може перевищувати 207 кілокалорій на квадратний метр на місяць.
Водночас розміри тарифів, встановлених КМДА, передбачають використання споживачами послуг тепла у кількості 12251 кілокалорії на квадратний метр на місяць.
«Сьогодні нормальним жителям і городянам потрібно пред’явити до оплати майже в 60 разів більше товарної продукції порівняно із найбільш неймовірною потребою», — констатував експерт.
Ватагін вважає, що говорити про будь-яке економічне обґрунтування подальшого зростання тарифів, можливість якого розглядають міські власті столиці, немає сенсу.
«Мабуть, не має сенсу розмірковувати на тему, чому саме в три, п’ять або десять разів КМДА має намір збільшити тарифи. За такої розмірності можливі і будь-які інші варіанти», — вважає експерт.
Детальніше читайте у статті Михайла Ватагіна «Котл(ет)и по-київськи» у свіжому номері «ДТ».