З початку тижня банківська громадськість — із подачі генерального прокурора — цілком серйозно обговорює, чи повинні представники силових структур входити в «спостережну» (так у генпрокурора) раду НБУ. Сергій Леонідович не заперечує. Мовляв, а чом би й ні, якщо їх туди призначить Президент? Він, як глава Нацбанку, із будь-якими членами ради працювати згоден. А оcь Анатолій Степанович, голова цієї ради, проти залучення силовиків — оскільки рада НБУ «не є органом адміністративного контролю за діяльністю комерційних банків». Рада повністю сформована, ніхто з її членів не подавав прохання про відставку. І взагалі, до ради мають входити не професіонали-криміналісти, а особи з високою професійною підготовкою в питаннях монетарної політики.
Ну, це, прямо скажемо, професорське бачення. А коли по-простому — по-народному, то в раду треба не тільки генерала якомога соліднішого відрядити, а й представника санепідемстанції. Щоб перевіряв банкірів на предмет якісного миття рук. Все ж таки про відмивання йдеться!
Уряд говорить про 8% економічного зростання (але 2004 року), низькі податки взагалі й реформований ПДВ зокрема (у ситуації, коли, за деякими чутками, норма відкоту при відшкодуванні ПДВ наближається до 40%), а також про захист прав власників та інвесторів, нову програму приватизації у першому кварталі тощо. Все це гарно й правильно, укупі це називається програмою діяльності кабінету Януковича. Але конкретне запитання — як бути з новою мінімальною зарплатою і з чого її платити, нашим міністерським мужам, мабуть, не під силу.
Легше написати 50—100 сторінок якоїсь «глобалки», ніж із занудною 237-гривневою зарплатою розбиратися. Поговорили — й забули? Дуже схоже, оскільки за тиждень так і не з’явилося жодного «сигналу для інвестора» — ні хорошого, ні поганого, ніякого. А в регіонах діють як кому до снаги. Про що й розповідають сьогодні спецкори «ДТ» з Одеси й Тернополя.