Експерти бачать дві основні цілі, на досягнення яких сьогодні мають бути спрямовані зусилля всіх політичних сил:
Перше. Забезпечення мирного врегулювання кризи в україно-російських відносинах, шляхом організації переговорного процесу за участі міжнародних партнерів, і використання усіх легітимних міжнародних механізмів, що гарантують суверенітет, територіальну цілісність і безпеку України.
Друге. Організація загальнонаціонального діалогу та переформатування виконавчої влади, де має бути відображений загальнонаціональний баланс інтересів усіх громадян.
У зовнішній політиці
1. Активізація зусиль для початку двосторонніх консультацій між Україною і Російською Федерацією. Для підтримки зусиль МЗС України затвердити спеціального посланця Верховної Ради України.
2. Розпочати багатосторонні переговори щодо виконання Будапештського Меморандуму (від 05.12.1994 р.)
3. Термінове скликання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ щодо ситуації в Україні. Забезпечення підтримки української ініціативи з невідкладного проведення міжнародної конференції в рамках ОБСЄ щодо врегулювання ситуації в Україні.
4. Врегулювання взаємин України та Росії за сприяння ООН та ОБСЄ.
5. Звернення до Генерального секретаря ООН з пропозицією про можливе скликання спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН щодо ситуації в Україні.
6. Пропозиція країнам-учасницям СНД провести позачергове засідання Ради Глав держав СНД, з порядком денним про дотримання угоди ОБСЄ в євро-азійському регіоні.
7. Організація міжпарламентських слухань Україна-РФ з питання про дотримання та виконання Договору про дружбу, співпрацю та партнерство між Україною та Російською Федерацією, угод, прийнятих в рамках реалізації Договору.
У внутрішній політиці
8. Термінове скликання, за ініціативи Верховної Ради України, всеукраїнського Форуму Національної єдності за участі керівництва парламенту, уповноважених депутатських делегацій від усіх парламентських фракцій та груп, уповноважених делегацій від обласних рад, представників громадянського суспільства. Форум має стати початком широкого діалогу щодо виходу з національної кризи.
9. Прийняття Меморандуму (Декларації) про Національну Єдність, з метою запобігання загрозі стихійної федералізації України.
10. Підготовка та підписання на Форумі нової політичної угоди про подолання соціально-політичної кризи в Україні, що має включати:
- тимчасовий мораторій на проведення місцевих референдумів до проведення позачергових президентських і парламентських виборів і напрацювання відповідної законодавчої бази;
- проведення позачергових виборів Президента України;
- збалансований формат нового уряду Національного миру, що працюватиме до виборів парламенту. Кабінет Міністрів має бути поза політикою, діяти в інтересах всіх громадян. Його склад має бути "технічним", тобто безпартійним (або з припиненням членства) і не брати участь у виборах;
- гарантії проведення конституційної реформи з дотриманням всіх легітимних процедур;
- проведення реформи місцевого самоврядування;
- відмова від будь-яких силових дій, добровільне роззброєння всіх учасників суспільно-політичного процесу;
- забезпечення законності і правового порядку на всій території України на основі тісної взаємодії уряду, правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування.
Підписання Меморандуму про Національну Єдність і нової політичної угоди відкриє новий "коридор можливостей" для прискореного виходу з національної кризи.