З Кенії вишлють близько мільйона сомалійських біженців

Поділитися
З Кенії вишлють близько мільйона сомалійських біженців Табір біженців з Сомалі у Кенії
План репатріації передбачає не просто вислання біженців на батьківщину, але і їхню інтеграцію у суспільство. На думку кенійської влади, ситуація у Сомалі за останні роки стабілізувалася і не несе такої небезпеки для населення, як раніше.

Влада Кенії підписала угоду про повернення на батьківщину понад мільйона сомалійських біженців за найближчі три роки. Про це повідомляє кенійська газета The Nation. Документ було підписано 10 листопада заступником президента Кенії Вільямом Руто з одного боку і заступником прем'єр-міністра Сомалі і міністром закордонних справ країни Фавзією Юсуф Адам з іншого.

Також було підписано Угоду Управлінням верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ), повідомляє кенійський портал Standard Digital News. Представник ООН підкреслив, що повернення біженців буде добровільним і їх не будуть виганяти з країни.

За словами Вільяма Руто, план повернення сомалійців на батьківщину вже почав впроваджуватися. Зокрема, 80 тисяч людей повернулися до Сомалі за останні кілька місяців.

План репатріації передбачає не просто вислання біженців на батьківщину, але і їхню інтеграцію у суспільство. На думку кенійської влади, ситуація у Сомалі за останні роки стабілізувалася і не несе такої небезпеки для населення, як раніше. Окрім того, Вільям Руто заявив, що біженці за роки життя в Кенії отримали необхідний досвід та знання, щоб сприяти розвитку власної країни.

- Кількість біженців у світі досягла максимуму за 18 років

Побоювання кенійських політиків з приводу сомалійських біженців загострилися після вересневого теракту у Найробі, коли група ісламістів захопила торговий центр "Вестгейт". Повідомлялося, що напад було організовано сомалійським терористичним угрупуванням "Аль-Шабаб", пов'язаним з "Аль-Каїдою". Після цього деякі кенійські політики звертали увагу на те, що табори для біженців фактично можуть бути прикриттям для терористів, зазначає Agence France-Presse.

За даними влади Кенії, у країні на даний момент проживають 610 тисяч легальних біженців (з них 520 тисяч становлять сомалійці), а також ще близько 500 тисяч, не внесених в офіційні списки. Більшість сомалійських біженців у Кенії розміщені в таборі у місті Дадааб, який було створено в 1991 році і розраховано на 90 тисяч осіб, тоді як зараз у ньому живуть понад 400 тисяч.

Кенійська влада вважає біженців джерелом терористичної загрози, контрабанди зброї, фальсифікації документів та іншого роду злочинності. Окрім того, вони підкреслюють, що з державного бюджету витрачається дуже значна кількість грошей на переселенців, оскільки їм забезпечують охорону здоров'я та освіту. Раніше влада Кенії вже організовувала репатріацію біженців з Ефіопії, Судану, Уганди і Руанди. !zn

Читайте також:

Потік біженців з Сирії в Європу загрожує стати некерованим

Мальта відмовилася прийняти судно з сотнею врятованих біженців

В Євросоюзі з'явилися нові правила для прийому біженців

Amnesty International вважає, що Україна погано захищає права мігрантів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі