Число вимушених переселенців у світі за 2012 рік досягло майже 45,2 мільйона людей. Це максимальний показник за останні 18 років. Про це повідомляється в доповіді Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR), опублікованій 19 червня.
За даними UNHCR, біженцями сьогодні є 15,4 мільйона осіб, тисячі 937 осіб - добиваються притулку і 28,8 мільйона - внутрішньо переміщеними особами. При цьому, підкреслює UNHCR, в доповіді не враховувалися жителі Сирії, вимушені покинути країну в поточному році.
Основною причиною, яка змушує людей залишати свої будинки, залишається війна: як говориться в доповіді, 55 відсотків вимушених переселенців - це люди з країн, в яких йдуть військові дії: Афганістану, Сомалі, Іраку, Сирії та Судану.
Перше місце за кількістю біженців займає, як і останні 32 роки, Афганістан. Як зазначає UNHCR, приблизно кожен четвертий біженець у світі родом з Афганістану. При цьому 95 відсотків афганських біженців отримують притулок у Пакистані та Ірані.
Саме країни, що розвиваються, як йдеться в доповіді, приймають велику частину біженців: 81%. Лідером з прийому біженців у 2012 році став Пакистан, прийняв 1,6 мільйона осіб. На другому місці - Іран, який прийняв 868,2 тисячі біженців, і на третьому - Німеччина (589,7 тисячі біженців).
Доповідь UNHCR була опублікована напередодні Всесвітнього дня біженців, який відзначається 20 червня. !zn
Читайте також:
ООН вирішує долю півтора мільйона сирійських біженців. Частина з них прихистить Європа
ООН попросила на гуманітарну допомогу сирійцям рекордну суму
Швейцарці підтримали посилення законів про біженців
Amnesty International вважає, що Україна погано захищає права мігрантів