Мальта відмовилася прийняти судно з сотнею врятованих біженців

Поділитися
Мальта відмовилася прийняти судно з сотнею врятованих біженців Мальта відмовилася прийняти судно з сотнею врятованих біженців
Відмова Мальти йде врозріз з позицією Євросоюзу, представники якого вимагали якомога швидше надати біженцям можливість висадки. Міністр внутрішніх справ Мальти Мануель Малліа зі свого боку заявив, що життю мігрантів вже нічого не загрожує.

Мальта відмовилася прийняти на своєму березі більше 100 нелегальних мігрантів, врятованих зі шлюпки, що тонула, з екіпажем танкера "Саламі". Про це повідомляє Agence France-Presse.

Серед 102 пасажирів човна знаходилося четверо вагітних жінок і чотиримісячна дитина. Танкер "Саламі", що йшов під прапором Ліберії, підібрав біженців в 50 кілометрах від узбережжя Лівії, звідки вони плили в шлюпці. Проте влада Мальти не дала танкеру дозволу на вхід у свої територіальні води.

При цьому на борт танкера були доставлені рятувальні жилети, вода і медикаменти. Також на борт піднялася група фахівців, що перевірила стан здоров'я вагітних жінок.

Відмова Мальти йде врозріз з позицією Євросоюзу, представники якого вимагали якомога швидше надати біженцям можливість висадки. Міністр внутрішніх справ Мальти Мануель Малліа зі свого боку заявив, що життю мігрантів вже нічого не загрожує, тож у них немає необхідності висаджуватися на мальтійському березі.

Раніше влада Мальти запропонувала капітану "Саламі" відвезти біженців назад в один з портів Лівії. Єврокомісар з внутрішніх справ Сесілія Мальмстрем назвала це рішення таким, що суперечить міжнародним законам. У свою чергу міністр Малліа заявив, що капітан "Саламі" спочатку отримав рекомендацію повернути біженців у Лівію від міжнародного рятувального центру в Римі, але проігнорував її, направивши судно в бік Мальти.

Мальта вже неодноразово скаржилася на зростаючий потік нелегалів, які припливають на острів з африканських країн, щоб потім перебратися в Європу. За червень 2013 року на Мальті висадилося майже 900 біженців, а через рік їх число перевищило 1200 осіб. Найбільш популярним маршрутом серед африканських нелегалів є шлях через італійський острів Лампедуза - з 1999 року через нього в Європу перебралося близько 200 тисяч осіб. !zn

Читайте також:

ООН вирішує долю півтора мільйона сирійських біженців. Частину з них прихистить Європа

ООН попросила на гуманітарну допомогу сирійцям рекордну суму

Швейцарці підтримали посилення законів про біженців

Amnesty International вважає, що Україна погано захищає права мігрантів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі