Внаслідок пандемії людство опинилося на межі критичного зростання рівня крайньої бідності — The Guardian

Поділитися
Внаслідок пандемії людство опинилося на межі критичного зростання рівня крайньої бідності — The Guardian © pixabay/frantisek_krejci
За оцінками, у всьому світі було втрачено близько 250 мільйонів робочих місць.

Пандемія коронавірусу спровокувала зростання бідності та нерівності у світі. Близько 120 мільйонів людей потрапили в крайню бідність у 2020 році, і ця кількість може зрости до 150 мільйонів у 2021 році. За оцінками, у всьому світі було втрачено близько 250 мільйонів робочих місць, а кількість людей, які постраждали від загострення продовольчої кризи зросла до 272 мільйонів. Десятиліття прогресу в найбільш вразливих країнах було знищено, пише британська газета The Guardian.

Якщо пропустити ці числа через людський вимір, то можна побачити, що ситуація дійсно критична. Понад мільярд дітей покинули навчання у всьому світі під час пандемії COVID-19, а в малорозвинених країнах учні дуже рідко повертаються до школи. Ці діти не лише втрачають знання, вони втрачають свої шанси знайти роботу та реалізувати свій потенціал у майбутньому. Багато людей втратили основне джерело доходу.

Щоб зупинити руйнування життів та подальшу втрату засобів до існування, міжнародне співтовариство має діяти, щоб розширити підтримку бідніших країн, надавши їм можливість стабільного відновлення після пандемії.

Як безпосередній пріоритет, потрібно забезпечити, щоб країни з низьким рівнем доходу мали доступ до вакцин. Адже реальний ризик полягає в тому, що ці країни можуть не отримати запаси, необхідні для вакцинації населення. Міжнародне співтовариство має гарантувати, щоб справедливий доступ до вакцин був не лише риторикою, а реальністю.

Крім того, значні ресурси повинні бути спрямовані на країни з низьким та середнім рівнем доходу. За останні шість місяців багато держав вжили заходів щодо пом'якшення соціальних та економічних наслідків пандемії. Промислово розвинені країни витратили до 20% свого ВВП на пакети стимулювання власної економіки. Але для найбідніших країн цей показник становить менше 2%.

Для країн надзвичайно важливо інвестувати у своє економічне відновлення, але якщо не буде застосовано більш широкий підхід, ризик збільшити розрив між багатими та бідними країнами може критично загостритися. Світовий банк планує виділити до 55 мільярдів доларів найбіднішим країнам до червня 2021 року.

Часткове списання боргу необхідне для звільнення ресурсів, щоб уряди могли боротися з вірусом, зберігаючи при цьому інші важливі напрямки політики. Ініціатива звільнення боргу G20 частково допомогла, але зараз потрібно більше участі приватного сектору.

Пандемії, широкомасштабний економічний занепад та кліматична криза не враховують національних кордонів, тому зусилля з вирішення критичних проблем повинні бути спільними.

Для вирішення кліматичної кризи необхідно забезпечити трансформування енергетичних систем. Варто створити стійкість у всіх аспектах економіки, сприяючи екологічному розвитку та зміцнюючи людський капітал за рахунок покращення послуг у галузі охорони здоров’я, освіти, житла, водопостачання та соціального захисту.

Людству важливо встановити пріоритетом захист від майбутніх криз, а не лише боротьбу з наслідками вже наявних критичних ситуацій.

Таке серйозне поглиблення нерівності означає, що необхідно терміново спрямовувати допомогу на найбільш незахищені верстви населення. Системи соціального захисту повинні бути всеохоплюючими, тому важливим є міцне та стійке міжнародне співробітництво. Чим довше глобальні зусилля будуть затримуватися, тим глибшою буде шкода не лише в країнах, що розвиваються, але навіть у багатих країнах.

Реакція міжнародного співтовариства на кризу має бути потужною, адже без стійких основ для розвитку фактично всі країни опиняться у пастці постійних циклів падіння, резюмує видання.

Пандемія COVID-19 змусила багатьох людей навіть у досить розвинених економіках опинитися за межею бідності. До кінця 2021 року близько 150 мільйонів людей у країнах, що розвиваються, ризикують опинитися за межами бідності, вважають спікери форуму в Давосі. Саме тому варто боротися з поширенням бідності вже зараз, поки ситуація не вийшла з під контролю повністю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі