Виявлено два рідкісні побічні ефекти вакцинації проти Covid-19

Поділитися
Незважаючи на деякі побічні ефекти, користь вакцинації проти коронавірусу все ще перевищує ризики, наголошують вчені.

У ході найбільшого на даний момент дослідження безпеки вакцин проти коронавірусу вчені виявили два рідкісні побічні ефекти: неврологічний розлад (гострий дисемінований розсіяний енцефаломієліт) та запалення спинного мозку (поперечний мієліт), повідомляє The Guardian.

Вчені дослідили дані понад 99 мільйонів людей з Австралії, Аргентини, Канади, Данії, Фінляндії, Франції, Нової Зеландії та Шотландії.

Вони порівнювали частоту виникнення 13 захворювань мозку, крові та серця у людей, які отримали вакцину Pfizer, Moderna або AstraZeneca, із частотою, яку можна було б очікувати за наявності цих захворювань у населення до пандемії.

Дослідження з високим ступенем точності підтвердило відомі зв'язки між мРНК-вакцинами (Pfizer та Moderna) та рідкісними побічними ефектами – міокардитом (запаленням серцевого м'яза) та перикардитом (набряком тонкого мішка, що покриває серце). Також було підтверджено синдром Гієна-Барре (коли імунна система атакує нерви) та тромбоз церебрального венозного синуса (вид тромбу в мозку) як рідкісні побічні ефекти, пов'язані з вакциною AstraZeneca.

Після того, як в ході цього дослідження вчені виявили новий побічний ефект (енцефаломієліт), вони провели додаткове дослідження на окремому наборі даних 6.8 мільйона австралійців, яке не тільки підтвердило результати першої роботи, але й дозволило відкрити ще один побічний ефект (поперечний мієліт).

При цьому вчені наголошують, що інфекція Covid підвищує ризик деяких з цих рідкісних захворювань "набагато більше, ніж вакцина", і закликають не відмовлятися від вакцинації.

Раніше вчені встановили, що COVID-19 у вагітних жінок здатен погіршувати імунітет їхніх майбутніх дітей.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі