Bloomberg: Якщо сьогоднішні темпи вакцинування збережуться, пандемія може тривати ще 7 років

Інфографіка
Поділитися
Наразі цей процес вже розпочали третина країн світу. 

Якщо темпи, з якими країни роблять щеплення своїм громадянам проти коронавірусної інфекції сьогодні збережуться в майбутньому, то пандемія може тривати ще наступні 7 років. Про це пише видання Bloomberg, переклад матеріалу публікує "Українська правда". 

Вакцини, які доступні сьогодні, вимагають двох щеплень для одного пацієнта для повної вакцинації. 

"Понад 119 мільйонів доз вакцин уже були введені в 67 країнах. Останній показник становив приблизно 4,54 мільйона доз на день", - пише видання, опираючись на власні розрахунки. 

До цього часу в США було здійснено вже 36,7 мільйона щеплень. Це означає, що кількість американців, які вже отримали принаймні одну дозу вакцини більша за число громадян США, які інфікувалися ковідом від початку пандемії. 

Американські вчені вважають, що для того, аби ситуація з ковідом стабілізувалася, вакцину повинні отримати від 70% до 85% населення. Деякі країни домагаються більш швидкого прогресу, ніж інші, націлюючись на 75% охоплення вакциною двома дозами, про що йдеться у звіті Bloomberg Vaccine Tracker.

На сьогодні країною з набільшим рівнем вакцинації є Ізраїль. Він досягне позначки в 75% вакцинованих вже через два місяці. Штати можуть встигнути з масовою вакцинацією до 2022 року, хоча в різних регіонах ситуація різна. Для прикладу, Північна Дакота може на пів року швидше впоратися з цим, ніж Техас. 

Таким чином, аби вакцинувати 75% населення у світі може знадобитися ще 7 років. 

Проте є різні обставини, які можуть вплинути на цю цифру. Прикладом цього є Канада. Там через збої поставок препарату процес вакцинування сповільнився. Тепер для того, щоб вакцинувати 75% населення країни, може знадобитися 10 років. Та якщо ситуація з поставками нормалізується, термін, відповідно, теж зменшиться. 

Процес вакцинації можна буде пришвидшити й тоді, коли з'явиться більше вакцини. На сьогодні деякі з найбільших її виробників у світі, зокрема в Мексиці та Індії, лише починають свою роботу. 

"Країни уклали контракти на понад 8,5 мільярда доз вакцини в рамках більше 100 угод. Лише третина країн почали кампанії вакцинації", - пише Bloomberg.

Вчені покладають великі сподівання на масову вакцинацію насамперед тому, що з її допомогою повинен виробитися колективний імунітет. Проте науковці досі сперечаються щодо того, скільки відсотків населення повинно отримати щеплення, аби це сталося. 

Нагадаємо, в країнах Європейського Союзу розпочалась масова вакцинація від COVID-19. Аналогічні кампанії минулого місяця також стартували у Великій Британії, Канаді, США, Росії та інших країнах. Однак у ВООЗ попереджали, що сама лише вакцинація не зможе зупинити пандемію - у боротьбі з коронавірусом потрібне «підкріплення».

Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Вухань був зафіксований 12 грудня 2019 року. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї.

30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.

Яким буде світ після пандемії, які загрози коронавірус несе для майбутнього людства, читайте у статті архімандрита Кирила Говоруна «Життя після SARS-CoV-2: Середньовіччя чи Ренесанс?» в ZN.UA.

 

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі