Самі лише вакцини не зупинять COVID-19 — Bloomberg

Поділитися
Самі лише вакцини не зупинять COVID-19 — Bloomberg © rimal.lv
Для того щоб зупинити пандемію, вакцини потребують «підкріплення».

Без сумніву, вакцини є найважливішим інструментом у боротьбі з COVID-19. Для прикладу, Велика Британія у вівторок стала першою країною, яка розпочала масові щеплення за допомогою нової вакцини, розробленої компаніями Pfizer Inc. та BioNTech SE. Цю та іншу вакцину, виготовлену компанією Moderna Inc., найближчим часом планують затвердити в США. До того ж, можливо з часом з’являться ще й інші дієві вакцини проти COVID-19. Але навіть якщо вони є достатньо ефективними, щоб допомогти людям, які зроблять щеплення, уникнути загрози інфікуватися коронавірусом, самі лише вакцини не зможуть змінити перебіг пандемії за одну ніч і, можливо, не зможуть повністю зупинити поширення вірусу, саме тому вакцинам від коронавірусу «потрібне підкріплення», пише Bloomberg.

Потрібні місяці, щоб вакцини від COVID-19 охопили достатньо великий відсоток населення, щоб створити «колективний імунітет». Також, якщо вакцинація почне демонструвати успіх, це припускає, що вакцини завоюють довіру громадськості.

Виготовити достатню кількість доз вакцин може бути не так просто, як здається. Є також питання про те, як довго триває імунітет до COVID-19. До того ж, вакцини можуть виявитись недостатньо ефективними для по-справжньому слабких або людей похилого віку, особливо тих, хто має супутні захворювання. Найгірше за все, вірус може мутувати, таким чином обійшовши дію вакцин, і почати повторно інфікувати людей. Це одна з причин, чому працівники охорони здоров’я закликали продовжувати дотримуватися правил соціального дистанціювання та носіння масок, навіть після того, як вакцинація розпочнеться «у повному обсязі».

До того ж, на початку вакцин не вистачить на всіх, і це робить механізм лікування COVID-19 та  препарати, що зменшують кількість госпіталізацій та смертей також надзвичайно важливими у боротьбі з пандемією.

Хороша новина полягає в тому, що існує кілька перспективних методів лікування коронавірусу, які вже використовуються, до того ж, лікування вірусу також розвивається, і кілька методів перебувають у розробці.

На сьогоднішній день фармацевтичні компанії та лікарі досягли певного успіху у пошуках механізму лікування нового вірусу. Наприклад, такі препарати як ремдезивір та стероїд дексаметазон, як вважається, зменшують час перебування пацієнтів із COVID-19 в лікарні та покращують швидкість одужання. Дексаметазон також знижує ризик смерті.

Інша нова група методів лікування, що передбачає застосування моноклональних антитіл, які «імітують» реакцію організму на інфекцію, такий метод допомагає зменшити кількість госпіталізацій у пацієнтів з груп ризику. Однак, все ще залишаються питання щодо такого механізму лікування. Наразі два препарати на основі моноклональних антитіл схвалені для використання. Однак, обидва нові препарати потребують внутрішньовенних інфузій під наглядом лікаря і можуть бути ефективними лише протягом декількох місяців, що вимагає повторних візитів у лікарню, а це може обтяжити системи охорони здоров’я.

Навіть із урахуванням усіх вищезазначених досягнень, ці препарати не дотягують до того, що насправді потрібно для боротьби з хворобою. Для прикладу, реально ефективними могли б стати спеціальні противірусні препарати, які націлені на здатність вірусу «самокопіюватися» та поширюватися, або тривалі антитіла, які можна використовувати як життєздатні профілактичні засоби для людей, організми яких не достатньо активно взаємодіють із вакцинами. Ці засоби лікування наближаються, але вони перебувають на ранніх стадіях розробки, тому людству доведеться почекати. Однак прогрес є.

Компанія AstraZeneca Plc розробляє «інфузійний коктейль» із двох антитіл, який може бути ефективним протягом шести місяців до року, і розроблений для зменшення ризику неефективного лікування. Початкові дані щодо препарату очікуються в першій половині 2021 року. Компанія Vir Biotechnology Inc., яка, працюючи з GlaxoSmithKline Plc, розробляє антитіла, які можуть мати довготривалу ефективність.

По-справжньому активізувати зусилля у боротьбі з пандемією міг би безпечний пероральний противірусний препарат. Компанії Merck & Co. та Pfizer активно працюють над розробкою такого препарату. Подібні препарати призначені перешкоджати здатності вірусу поширюватися, і вони працюють приблизно так само, як успішні ліки проти ВІЛ та гепатиту С. Але, як і вакцини, так і нові препарати, повинні враховувати здатність вірусу мутувати.

Поки країни починають готуватися до масової вакцинації, людство все ще потребує ефективних терапевтичних засобів. Зараз залишається сподіватися на те, що арсенал лікувальних засобів проти коронавірусу буде активно зростати, резюмує видання.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі