Дезінформація про вакцини від COVID-19 становить небезпеку — The Washington Post

Поділитися
Уряди країн повинні боротися з поширенням неправдивих повідомлень.

В мережі інтернет активно циркулює дезінформація про вакцини від коронавірусу. Прихильники «теорій змови» вважають, що вакцина може перепрограмувати ДНК людини. Інша «теорія» говорить про те, що щеплення від коронавірусу зробить простих людей «надлюдьми». Деяка частина любителів конспірології вірить, що вакцина містить наночастинки, які перетворять людей на «антени мережі 5G». Подібна дезінформація лише відлякує населення від проходження вакцинації, і з нею треба боротися, пише The Washington Post.

Також, однією з найбільш популярних теорій є й те, що відомий програміст Білл Гейтс сам створив коронавірус, намагаючись запровадити обов’язкову вакцинацію людей. Уряди країн повинні допомогти зупинити неконтрольований потік дезінформації, що процвітає на тлі невизначеності.

При цьому, будь-які спроби запобігти пропаганді, яка закликає людей відмовлятися проходити щеплення, можуть стати надскладним завданням, адже дезінформація про коронавірус та вакцини активно циркулює в соцмережах.

Дослідники визначили важливість заповнення "дефіциту даних", щоб дати людям правильні відповіді, перш ніж дезінформація викривить «їхнє сприйняття» реальної ситуації. Уряди повинні зрозуміти, як правильно «спілкуватися» з громадянами щодо вакцин, пристосовуючи свої повідомлення до вже наявних помилкових тверджень, а також до різних типів аудиторії, але як це організувати?

Ця «загадка» повинна бути в центрі реакції урядів на коронавірус. Це означає, що в робочій групі, яка призначена для боротьби з поширенням хвороби, повинен бути принаймні один член, який є експертом у питаннях дезінформації.

Разом зі спеціалістами в галузі медицини ця людина може вдосконалити як повідомлення для громадян, так і способи «відправлення» цих повідомлень. Запобігти поширенню дезінформації може допомогти навіть залучення спеціальних агенцій з кібербезпеки, які також можуть спростувати неточності за допомогою посилань на першоджерела в соціальних медіа.

Запобігання дезінформації було б дійсно корисним, експерти можуть відслідковувати неправдиві повідомлення ще до того, як вони стануть майже вірусними. Партнерство з самими соціальними платформами також буде ключовим.

Незалежно від методу, мета залишається зрозумілою: важливо розповсюджувати правдиву інформацію з такою ж швидкістю, як поширюється дезінформація, адже лише це може запобігти «викривленню реальності» в очах суспільства, резюмує видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі