Давоський форум: 2021 рік ризикує стати періодом різкого зростання рівня бідності

Поділитися
Давоський форум: 2021 рік ризикує стати періодом різкого зростання рівня бідності © pixabay/frantisek_krejci
До кінця цього року величезна кількість людей може опинитися за межами бідності, і це стосується не лише бідних країн, а й економічно розвинених держав.

Продовжується Всесвітній економічний форум у Давосі, який цього року проходить в онлайн-форматі. Одними із найважливіших тем для обговорення стали проблема боротьби з пандемією, економічне відновлення після коронавірусної кризи та загроза кліматичних змін.

Пандемія COVID-19 змусила багатьох людей навіть у досить розвинених економіках опинитися за межею бідності. До кінця 2021 року близько 150 мільйонів людей у країнах, що розвиваються, ризикують опинитися за межами бідності, вважають спікери форуму в Давосі. Саме тому варто боротися з поширенням бідності вже зараз, поки ситуація не вийшла з під контролю повністю.

«Найменш розвинені країни постраждали найбільше від глобальної економічно кризи, яку спричинила пандемія коронавірусу. А до кінця цього року ще більша кількість людей може опинитися за межами бідності, і це стосується не лише бідних країн, а й економічно розвинених держав», - каже професор економіки Американського університету в Каїрі Нагала Різк. За її словами, у світі активно буде зростати безробіття, навіть у багатих країнах.

«Соціальна нерівність буде продовжувати загострюватися в межах країн та на міжнародній арені. Загроза цілком реальна», - зазначає професорка, додавши, що найбідніші країни ризикують зіштовхнутися з проблемою масового голоду.

«Коронавірус зробив людство менш мобільним, а також більш беззахисним перед майбутніми кризовими ситуаціями. Саме тому важливо відбудувати економіку таким чином, щоб вона створила рівні умови сталого розвитку для всіх», - вважає Нагала Різк.

«Важливо створити спеціальні робочі групи, які будуть комунікувати між собою в глобальному масштабі та оцінювати ситуацію. У цих груп має бути встановлено кілька пріоритетів роботи. Перш за все, необхідно забезпечити рівний доступ до медичної допомоги та вакцин. Також варто контролювати рівень безробіття та допомагати людям, які втратили роботу. Крім цього, не можна допустити, щоб бідніші групи населення зіштовхнулися із загрозою голоду, адже в деяких країнах проблема доступу до продуктів харчування є насправді критичною», - зазначає представник Дикастерії Ватикану для сприяння цілісному розвитку людини Пітер Кодво Аппіа Турсон.

«Зростання бідності – це глобальна проблема, яку потрібно вирішувати спільними міжнародними зусиллями, адже якщо з цією загрозою не боротися, це може призвести до катастрофічних наслідків для суспільства», - каже виконавчий директор компанії BRAC Асіф Салех.

Нагадаємо, всесвітній економічний форум (ВЕФ), який щорічно відбувається у швейцарському Давосі, перенесли на літо 2021 року через пандемію коронавірусу. Організатор заходу Адріан Монк зазначив, що таке рішення не було легким, однак, на думку експертів, форум не може пройти безпечно в січні через пандемію коронавірусу в світі.

Що несе нове десятиліття світовій економіці і що робити, щоб воно не закінчилося великою депресією читайте в матеріалі Юлії Самаєвої "Зберегти розсудливість в епоху глобального економічного божевілля".

Поділитися
Дивіться спецтему: Давос-2021
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі