Давоський онлайн-форум: пандемія спровокувала «перезавантаження» світової геополітики

Поділитися
Пандемія стала випробуванням на міцність для країн.

Продовжується Всесвітній економічний форум у Давосі, який цього року проходить в онлайн-форматі. Одними із найважливіших тем для обговорення стали проблема боротьби з пандемією, економічне відновлення після коронавірусної кризи та загроза кліматичних змін.

Попри боротьбу з пандемією COVID-19, зростання загрози зміни клімату та низки інших важливих проблем, вирішення яких потребують глобальної співпраці та лідерства, ключові країни відступають від своєї глобальної ролі щодо управління цими та іншими ризиками. 2020 рік показав, що міжнародна координація та геополітика потребують термінового перезапуску, вважають спікери форуму в Давосі.

«Минулий рік був сповнений невизначеності, але одна річ була точно зрозумілою: глобальна співпраця це не розкіш, а реальна необхідність. Перед загрозою коронавірусу усі рівні. Але в часи, коли співпраця була найбільш необхідною, конкуренція почала затьмарювати політику. Світ повністю провалив випробування на співпрацю, єдність та солідарність. Але людство має спробувати вийти з пандемії сильнішим, ніж воно було на її початку», - каже президент Всесвітнього економічного форуму Берге Бренде. За його словами, проблема вакцинного націоналізму у світі стає критичною загрозою. Пандемія коронавірусу, замість того, щоб забезпечити глобальну співпрацю, може навпаки роз’єднати людство в той момент, коли у світі зростає безліч інших загроз, зокрема зміна клімату.

«Коронавірус завдав серйозного удару всім без винятку. Коли під час першої хвилі пандемії багато країн почали закривати свої кордони, постала загроза пошкодження ланцюгів поставок важливих товарів, але з часом цю проблему змогли виправити. Однак, зараз реальною проблемою стає організація розповсюдження вакцини, зокрема вакцинний націоналізм. Неабияку стурбованість викликає те, що деякі країни можуть вдаватися до надмірного націоналізму у питанні розповсюдження вакцин від коронавірусу. Цілком зрозуміло, що кожна країна повинна відстоювати власні інтереси, але важливо пам’ятати, що всі люди живуть на одній планеті, тому, настав час для світових лідерів переглянути геополітичну ситуацію в світі», - каже міністр, відповідальний за адміністративні та регуляторні реформи Японії Таро Коно. За його словами, проблема націоналізму стосується не лише розповсюдження вакцини, а й інших питань, зокрема проблеми відновлення економічного розвитку.

«Країни світу повинні співпрацювати над вирішенням проблеми кліматичних змін, адже планета єдина для всіх», - додає Таро Коно. На його думку, майбутнє міжнародної політики та співпраці має базуватися на основі демократичних цінностей, нормах закону та дотриманні прав людини.

«Світ зараз спостерігає поділ між демократією та авторитаризмом. Демократичні країни повинні тісніше співпрацювати, щоб зупинити розширення впливу авторитарних режимів, інакше міжнародний ліберальний порядок ризикує опинитися під загрозою», - попередив Таро Коно.

«Пандемія стала випробуванням на міцність для міжнародної геополітики», - каже міністр закордонних справ Республіки Корея Кан Кенг-Ва. За її словами, міжнародна політика потребує повного перезапуску, країни повинні тісно співпрацювати, тому що ізоляція є неможливо, так як у сучасному світі економіка, бізнес занадто тісно пов’язані.

Нагадаємо, всесвітній економічний форум (ВЕФ), який щорічно відбувається у швейцарському Давосі, перенесли на літо 2021 року через пандемію коронавірусу. Організатор заходу Адріан Монк зазначив, що таке рішення не було легким, однак, на думку експертів, форум не може пройти безпечно в січні через пандемію коронавірусу в світі.

Що несе нове десятиліття світовій економіці і що робити, щоб воно не закінчилося великою депресією читайте в матеріалі Юлії Самаєвої "Зберегти розсудливість в епоху глобального економічного божевілля".

Поділитися
Дивіться спецтему: Давос-2021
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі