Продовжується Всесвітній економічний форум у Давосі, який цього року проходить в онлайн-форматі. Одними із найважливіших тем для обговорення стали проблема боротьби з пандемією, економічне відновлення після коронавірусної кризи та загроза кліматичних змін.
Пандемія коронавірусу спровокувала початок періоду «глобальної ізоляції». COVID-19 закрив кордони по всьому світу, але тепер, коли з’явилися вакцини проти коронавірусу та деякі країни вже почали масову вакцинацію населення, міжнародні подорожі можуть повернутися. Однак, до цілковитого завершення пандемії коронавірусу може бути ще дуже далеко, тому відновлення транскордонної мобільності має базуватися на гарантіях та правилах безпеки, міжнародні подорожі повинні бути безпечними, вважають спікери форуму в Давосі.
«Внаслідок різкого закриття кордонів подекуди постраждали навіть ланцюги поставок важливих товарів, не кажучи вже про галузь туризму. Багато робочих місць у сфері авіаперельотів було втрачено, безліч авіакомпаній зазнали серйозних фінансових втрат», - зазначає представниця Всесвітнього економічного форуму Лорен Аппінк.
«2020 рік став періодом серйозних викликів для усіх сфер життя людей та усіх секторів економіки. Критична ситуація змусила людей шукати нові шляхи розвитку, що стало проявом сили. Але з іншого боку, ми побачили суперечливу політику урядів країн, а також розвиток вакцинного націоналізму», - каже кореспондент NBC News Кір Сіммонс. За його словами, для того, щоб повністю відновити транскордонну мобільність, необхідно забезпечити рівний доступ до вакцин, щоб убезпечити від загрози інфікування якнайбільшу кількість населення.
«Транскордонна мобільність є одним із ключових факторів функціонування глобальної економіки», - зазначає міністр охорони здоров'я та соціального забезпечення Індії Харш Вардан.
«На тлі появи нових варіантів коронавірусу збільшується актуальність тестування туристів на наявність COVID-19», - каже керівник компанії Fullerton Health Девід Сін.
«Відновити повну довіру до туризму буде важко навіть після завершення пандемії коронавірусу, адже в багатьох людей все ще будуть залишатися побоювання», - вважає директор компанії Yoti Ltd Робін Томбс.
«Коли під час першої хвилі пандемії держави закрили кордони, багато людей опинилися у безвихідному становищі і просто не могли повернутися додому. Це стало серйозним уроком і стало причиною появи недовіри до подорожей. Ця проблема стала міжнародною», - каже представниця міжнародної компанії BIMCO Сабріна Као.
«Багато країн готуються запроваджувати паспорти вакцинації для того, щоб вирішити проблему заборон на міжнародні подорожі. Наразі відомо, що вакцини проти коронавірусу допомагають убезпечити людей від важкої форми хвороби, але поки немає точних даних про те, чи вакцини допомагають зупинити поширення вірусу, тому важко однозначно сказати про ефективність паспортів вакцинації», - зазначає Харш Вардан. На його думку, паспорти вакцинації можуть поглибити кризу нерівності, якщо їх запроваджувати неправильно.
«Відновлення транскордонної мобільності має передбачати тісну співпрацю між урядами країн, сферою охорони здоров’я та представниками транспортної галузі», - каже Харш Вардан.
Нагадаємо, всесвітній економічний форум (ВЕФ), який щорічно відбувається у швейцарському Давосі, перенесли на літо 2021 року через пандемію коронавірусу. Організатор заходу Адріан Монк зазначив, що таке рішення не було легким, однак, на думку експертів, форум не може пройти безпечно в січні через пандемію коронавірусу в світі.
Що несе нове десятиліття світовій економіці і що робити, щоб воно не закінчилося великою депресією читайте в матеріалі Юлії Самаєвої "Зберегти розсудливість в епоху глобального економічного божевілля".