Продовжується Всесвітній економічний форум у Давосі, який цього року проходить в онлайн-форматі. Одними із найважливіших тем для обговорення стали проблема боротьби з пандемією, економічне відновлення після коронавірусної кризи та загроза кліматичних змін.
Пандемія COVID-19 різко збільшила залежність економіки та суспільства від цифрових технологій, тим самим поглибивши вразливість людей, підприємств та урядів до кібератак. Саме проблема кібербезпеки стає однією з ключових на тлі активного розвитку та впровадження цифрових технологій у життя людей, вважають спікери форуму в Давосі. Людство ризикує стати жертвою так званої «кіберпандемії».
Пандемія коронавірусу дестабілізувала економіку та людське суспільство, продемонструвавши те, наскільки вразливими є люди до біологічних загроз. У цифровому світі також існують подібні ризики, які загострилися саме зараз, адже останнім часом кібератаки почали поширюватися так само, як вірус у реальному світі.
«Вже неодноразово згадувалося, що COVID-19 неабияк прискорив діджиталізацію. Саме технології допомагали людям підтримувати зв'язок під час дії карантинних обмежень. Все це спровокувало надмірну залежність людства від цифрових технологій. Цілком очікуваним стало те, що зросла кількість кібератак. Саме тому політика урядів країн щодо цифрового простору повинна трансформуватися, адаптуватися до всіх змін», - каже представник Агенції кіберпезпеки Сінгапуру Девід Коі. За його словами, пандемія коронавірусу спровокувала колапс у реальному світі, тоді як кіберпандемія ризикує спровокувати кризу в цифровому світі.
На думку Девіда Коі, у випадку з кіберпандемією, так само як і у випадку з пандемією коронавірусу, важливою є глобальна співпраця та розуміння спільної відповідальності. Для того, щоб захистити себе від кіберзагроз різні сектори економіки повинні співпрацювати.
Окрім глобальної співпраці, уряди країн можуть створювати власні національні стратегії з досягнення кібербезпеки, адже ключові елементи урядових інфраструктур знаходяться під загрозою хакерських атак, яскравим прикладом цього були недавні хакерські атаки на урядові відомства США.
Нагадаємо, всесвітній економічний форум (ВЕФ), який щорічно відбувається у швейцарському Давосі, перенесли на літо 2021 року через пандемію коронавірусу. Організатор заходу Адріан Монк зазначив, що таке рішення не було легким, однак, на думку експертів, форум не може пройти безпечно в січні через пандемію коронавірусу в світі.
Що несе нове десятиліття світовій економіці і що робити, щоб воно не закінчилося великою депресією читайте в матеріалі Юлії Самаєвої "Зберегти розсудливість в епоху глобального економічного божевілля".