Вакцина Pfizer ефективна на понад 90% й повністю поборола "південноафриканський" штам

Поділитися
Вакцина Pfizer ефективна на понад 90% й повністю поборола Фото: phl17.com
Загальна ефективність вакцини стала нижче заявлених в листопаді 95%.

Вакцина від коронавірусу виробництва Pfizer/BioNTech ефективна на 91% і при цьому захищає від південноафриканського варіанту B1351.

Про це пише Reuters з посиланням на нові дані виробника, про які стало відомо після завершення дослідження серед 12 тисяч добровольців.

Препарат показав ефективність в 91,3% при запобіганні захворюванню коронавірусом серед групи учасників, яких імунізували максимум шість місяців тому.

В рамках дослідження в Південній Африці, препарат зі стовідсотковим успіхом впорався з південноафриканським штамом коронавірусу в групі добровольців з 800 осіб.

Відзначається, що загальна ефективність вакцини стала нижче заявлених в листопаді 95%, але, за словами виробників, кількість нових штамів з того часу значно зросла.

Виконавчий директор компанії BioNTech Угур Сахін заявив, що дані випробувань "показують перші клінічні результати того, що вакцина може ефективно захистити від циркулюючих зараз варіантів, що є критичним фактором для досягнення колективного імунітету і завершення пандемії для світового населення".

Раніше повідомлялося, що вакцина проти COVID-19 від Pfizer і BioNTech показала стовідсоткову ефективність у запобіганні хвороби у підлітків у віці 12-15 років.

"Pfizer і BioNTech сьогодні оголосили, що в ході третьої фази випробувань на підлітках у віці від 12 до 15 років без попередніх ознак наявності інфекції SARS-CoV-2, вакцина від COVID-19 Pfizer-BioNTech продемонструвала 100% ефективності й активну імунну реакцію", - йдеться в пресрелізі BioNTech.

При цьому в Берліні призупинили використання вакцини від коронавірусу AstraZeneca для осіб у віці до 60 років через нових повідомлень про незвичайні тромби у людей, які отримали щеплення.

Цей крок відповідає рекомендаціям німецької незалежної групи експертів з вакцин та був зроблений після того, як медичний регулятор країни опублікував нові дані, що свідчать про зростання числа зареєстрованих випадків незвичайної форми тромбу в голові, відомого як тромбоз синусної вени, у недавніх одержувачів вакцини AstraZeneca.

А в США на заводі в Балтіморі допустили помилку, змішуючи інгредієнти вакцини від коронавірусу, що призвело до втрати 15 млн доз препарату.

Інцидент стався на підприємстві Emergent BioSolutions Inc, яке ще не було сертифіковано Управлінням з питань якості продовольства і медикаментів (FDA) для виробництва вакцини Johnson & Johnson.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі