Пандемія не закінчилася і наступна хвиля COVID-19  може бути ще більш небезпечною — Bloomberg

Поділитися
У випадку з COVID-19 міжнародна співпраця показала більше невдач, ніж успіхів.

Наразі ще занадто рано говорити про коронавірус у минулому часі, навіть попри початок кампаній вакцинації у багатьох країнах. Найгірші спалахи хвороби останнім часом спостерігаються в регіонах, які найбільш не готові боротися з вірусом, пише Bloomberg.

Враховуючи розширення вакцинації в багатих країнах та поступові послаблення карантинних обмежень, «підігріті весняним сонцем», спокусливо повірити, що довгий кошмар з COVID-19 у головній ролі нарешті закінчується.

У Великій Британії 58% дорослого населення отримало щонайменше одну дозу вакцини. У США президент Джо Байден пообіцяв, що країна досягне 200 мільйонів щеплень вже до кінця квітня. А в Google пошуковий запит "після COVID-19" протягом останнього місяця був навіть популярнішим, ніж "симптоми COVID-19". Це свідчить про те, що люди вже починають думати про час, коли життя нормалізується.

Але все не так просто, як здається. Попри те, що багато людей починають говорити про коронавірус у минулому часі, попереду на світ може чекати подальше загострення пандемії. Кількість випадків хвороби у всьому світі зросла на 47% протягом березня після відносного «затишшя» наприкінці лютого. Приблизно 600 тисяч нових випадків на день - цей показник вищий, ніж був більшу частину минулого року.

Попередні хвилі коронавірусу найбільше вирували у Західній Європі та США, зараз кількість випадків хвороби найшвидше зростає в Південній Америці та Південній Азії, на Близькому Сході та в інших країнах, що розвиваються. Таким країнам у часто не вистачає розвинутої інфраструктури охорони здоров’я, тому вони менш підготовані до боротьби з вірусом. Особливо це стосується випадків, коли нові варіанти COVID-19 стали більш серйозною загрозою для молоді.

Коронавірус фактично забезпечив те, що австрійський історик Вальтер Шейдель називав "великим вирівнюванням": одна з багатьох катастроф, таких як війна, пандемія, революція, які парадоксальним чином нівелюють найгірші ексцеси нерівності. Понад 46% смертей від COVID-19 були зафіксовані у розвинених багатих країнах із великою кількістю населення похилого віку: США, Велика Британія та Європейський Союз.

Зараз усе може змінитися. США, які з початку пандемії стабільно займають перше місце у рейтингу кількості випадків хвороби, починають поступово «відставати» від Бразилії за цим показником. Крім того, Велика Британія також останнім часом фіксує меншу кількість випадків COVID-19.

Багато держав, де COVID-19 зараз розповсюджується найшвидше, - це країни, де кампанії вакцинації проводяться занадто повільними темпами. Таке повільне впровадження вакцин у цих країнах не дозволить місцевому населенню досягнути колективного імунітету до коронавірусу роками чи навіть десятиліттями.

Ця ситуація ще більше наголосить на проблемах нерівності та справедливості щодо доставки і розподілу вакцин. Попри масштабність ініціативи Covax - програма, яка фінансується ООН для доставки вакцин проти коронавірусу до країн з низьким рівнем доходу, вона все ще не може гарантувати достатньо препаратів для бідних країн.

На додаток до цього деякі країни, включаючи Велику Британію, США, Швейцарію та держави-члени ЄС, продовжують блокувати відмову від правил інтелектуальної власності, що не дозволяє виробникам препаратів в Індії та Південній Африці виробляти дози вакцин із меншими витратами.

"Рішення на цьому етапі є політичними та логістичними. Зараз більшість країн намагаються захистити власне населення. Однак не варто забувати про те, що для того, аби перемогти пандемію, необхідно зупинити циркуляцію хвороби у всьому світі, інакше коронавірус буде повертатися знову і знову ", - сказала професор охорони здоров'я в Університеті Джеймса Кука в Австралії Стефані Топп.

Загальна байдужість до глобальних медичних проблем з боку багатих країн може бути серйозною загрозою.

Інфекційні захворювання, такі як туберкульоз та холера, які багаті країни часто розглядають як «реліквії 19 століття», сьогодні починають відновлювати свою циркуляцію в бідних країнах.

У випадку з COVID-19 міжнародна співпраця показала більше невдач, ніж успіхів. Якщо країни хочуть знову вільно відкрити свої кордони без остраху поширення коронавірусу, багатий світ повинен більше уваги приділяти проблемам із циркуляцією хвороби у менш розвинених країнах. Адже у боротьбі з COVID-19 необхідне об’єднання глобальних сил, резюмує видання.

Багато країн вже проводять кампанії вакцинації населення від коронавірусу, частина людей отримала по дві дози препарату, завершивши процес щеплення, хтось все ще чекає своєї черги. Однак, багатьох турбує одне важливе питання: як довго вакцина насправді захищає від COVID-19? Думки вчених все ще різняться стосовно цього питання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі