В Алмати в середу будуть запущені всі автобусні, тролейбусні та приміські маршрути, робота яких була призупинена 5 січня на тлі протестів у Казахстані, а також відновлять роботу торговельно-розважальних центрів, повідомляє Tengrinews.kz із посиланням на міську владу.
"Плануємо запустити автобусні, тролейбусні та приміські маршрути. У передмістя автобуси курсуватимуть з 9:00 до 18:00. Найближчі населені пункти області також почнуть працювати завтра, тоді як далекі села поки що не будуть через комендантську годину", - йдеться у поширеному повідомленні.
Два залізничні вокзали Алмати також працюють штатному режимі, поїзди ходять регулярно.
Також 12 січня почнуть працювати великі торговельно-розважальні центри, і вже відновили роботу 80% великих супермаркетів та стабільно працюють близько половини автозаправних станцій міста.
У свою чергу у правоохоронних органах заявили, що за добу в Алмати затримано майже 1,7 тис. людей за підозрою «в терористичних атаках та мародерствах».
"Усього затримано 1 678 учасників незаконних акцій, мародерств та інших злочинів. Вилучено 36 одиниць вогнепальної зброї та 1 476 боєприпасів. На п'яти блокпостах, встановлених по периметру міста, затримано 38 осіб, які становлять оперативний інтерес", - йдеться у повідомленні комену.
Протести в Казахстані розпочалися 2 січня, люди вийшли з вимогою знизити ціни на газ, що виросли майже вдвічі. 4 січня протести охопили всю країну, а вимоги протестуючих розширилися до політичних: боротьба з корупцією, підвищення рівня життя, уникнення влади клану Назарбаєва, повне перезавантаження влади.
10 січня Токаєв заявив про повне відновлення порядку у Казахстані. При цьому, за його словами, так звана антитерористична операція в країні триває. Наступного дня Токаєв повідомив, що «миротворчі сили» ОДКБ, запроваджені в країну, почнуть повертатися додому з 13 січня.
Докладніше про те, що відбувається на «острівці стабільності» Центральноазіатського регіону, і про ціну, яку доведеться заплатити казахстанському президентові за участь іноземних солдатів у заспокоєнні країни, – читайте у статті Володимира Кравченка "Чи врятують російські "миротворці" Токаєва: що відбувається в Казахстані" у ZN.UA.