Токаєв розповів, коли «миротворців» ОДКБ почнуть виводити з Казахстану

Поділитися
Токаєв розповів, коли «миротворців» ОДКБ почнуть виводити з Казахстану © прес-служба Сенату Казахстану
Офіційно до країни прибули близько 2,5 тисяч іноземних військових, переважно російських. Але неофіційні дані можуть бути набагато вищими.

Військові й техніка країн-членів Організації Договору про колективну безпеку завершують «миротворчу місію» в Казахстані та почнуть повертатися додому з 13 січня, повідомив президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв.

«Основну місію сил ОДКБ завершено, за два дні розпочнеться поетапне виведення об'єднаного миротворчого контингенту ОДКБ», - цитує президента «Інтерфакс».

Звернення до ОДКБ із закликом ввести до Казахстану іноземні війська Токаєв назвав своєчасним та «юридично обґрунтованим», інакше Алмати могла б опинитися під контролем «міжнародних терористів».

«Над підготовкою захоплення влади працювала професіонали. Якщо це була збройна агресія з боку міжнародного тероризму проти нашої країни, то Казахстан юридично обґрунтовано звернувся до своїх партнерів. (…) Потрібно розуміти, що на момент ухвалення такого рішення ми могли б повністю втратити контроль над Алматою. Втративши Алмати, ми втратили б столицю та всю країну», - додав він.

Токаєв під час виступу у Мажилісі парламенту Казахстану також анонсував посилення Національної гвардії, збільшення зарплати силовиків та ревізію реформ правоохоронної сфери.

Нагадаємо, Росія направила до Казахстану близько 2,5 тисяч десантників та спецпризначенців із підрозділів, які брали участь в окупації українських Донбасу та Криму під командуванням генерал-полковника ЗС Росії Андрєя Сердюкова. Він же командує миротворчими силами ОДКБ у Казахстані.

Перекидання військових і техніки з підмосковних аеродромів тривало кілька днів, транспортні літаки Іл-76 та Ан-124 здійснювали близько 70 рейсів на добу. Станом на ранок 9 січня Росія продовжувала відправляти свої війська до Казахстану.

Багато жителів Казахстану виступили категорично проти присутності російських військ у країні. Їх появу казахи вважають окупацією країни під виглядом миротворчої місії.

Докладніше про те, що відбувається на «острівці стабільності» Центральноазіатського регіону, і про ціну, яку доведеться заплатити казахстанському президентові за участь іноземних солдатів у заспокоєнні країни, – читайте у статті Володимира Кравченка «Чи врятують російські «миротворці» Токаєва: що відбувається в Казахстані» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі