Успіх програми вакцинації в Ізраїлі може бути надією на завершення пандемії — The Economist 

Поділитися
В Ізраїлі падає кількість випадків хвороби та госпіталізацій серед людей, які вже зробили щеплення.

Більше третини населення Ізраїлю вже пройшло вакцинацію проти COVID-19. Прем'єр-міністр Беньямін Нетаньяху активно проводив агітацію під час кампанії масової вакцинації, особисто домовляючись про поставки вакцини виробника Pfizer. Він був першим ізраїльтянином, котрий отримав щеплення, процес транслювали у прямому ефірі по телебаченню. Він пообіцяв, що "Ізраїль стане першою країною у світі", яка вийде з пандемії до кінця березня. Не в останню чергу ізраїльський лідер розраховує і на те, що успіх у боротьбі з пандемією допоможе йому отримати підтримку виборців. Такі заяви прем’єра були досить сміливим, але зараз є докази того, що вакцинація дійсно приносить свої плоди, пише журнал The Economist.

Аналіз біолога з Інституту науки Вейцмана в Реховоті Ерана Сегала та його колег показав, що випадки захворювання на COVID-19 помітно падають серед людей похилого віку в Ізраїлі. Ефект особливо помітний на випадках госпіталізації: серед людей старше 60 років важкі лікарняні випадки впали на 26% з піку 19 січня. Навпаки, серед людей у віці від 40 до 59 років - групи, яка знаходиться ще в черзі на щеплення - важкі випадки зросли на 13%.

Найімовірнішою причиною такої динаміки є саме програма вакцинації, а не загальнодержавний карантин, який був запроваджений майже одразу після початку масових щеплень. Ізраїльська програма щеплень передбачає вакцинацію населення поступово за віковими групами. Очікується, що кількість випадків та госпіталізацій буде зменшуватися і надалі серед тих, хто зробить щеплення. Попри те, що Ізраїль вже вакцинував значну частину населення, попереду ще залишається багато роботи: 65% людей старше 60 років отримали обидві дози вакцини Pfizer / BioNTech; менше третини 30-річних отримали лише одну дозу.

Попри обнадійливе падіння кількості випадків хвороби та госпіталізацій внаслідок розгортання програми вакцинації, політичні фактори гальмували прогрес в інших аспектах. Нетаньяху прагнув «розрекламувати» дипломатичну угоду, яку він підписав з Об'єднаними Арабськими Еміратами. Десятки тисяч ізраїльтян з’їхалися до Дубаю на канікули, а деякі повернулися з новими, більш «заразними» варіантами COVID-19. Уряд закрив свій єдиний міжнародний аеропорт 24 січня.

Нові варіанти коронавірусу поширюються швидко, здебільшого тому, що їх важче стримувати, і частково тому, що деякі люди порушили карантинні обмеження. Особливе занепокоєння викликають «ультраортодоксальні квартали» (на які припадає близько 12% населення Ізраїлю), де школи та громадські збори «не підкоряються дії карантину», а рівень інфікування вдвічі більший, ніж у решті країни. Коаліція Нетаньяху покладається на підтримку ультраортодоксальних партій, тому він неохоче примушує їхніх прихильників дотримуватися карантину.

Зниження кількості випадків коронавірусу та госпіталізацій дає надію Нетаньяху та решті світу. Адже те, що вакцинація дійсно працює може бути позитивним сигналом до завершення пандемії. Тим більше, що інші країни також готуються розгортати масштабні програми вакцинації населення, а в деяких країнах ці програми вже почали працювати, зокрема у Британії та США. Найближчими тижнями можна буде спостерігати за наслідками дії вакцини у більш широкому масштабі, резюмує видання.

Нагадаємо, в країнах Європейського Союзу розпочалась масова вакцинація від COVID-19. Аналогічні кампанії минулого місяця також стартували у Великій Британії, Канаді, США, Росії та інших країнах. Однак у ВООЗ попереджали, що сама лише вакцинація не зможе зупинити пандемію - у боротьбі з коронавірусом потрібне «підкріплення».

Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Вухань був зафіксований 12 грудня 2019 року. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї.

30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.

Яким буде світ після пандемії, які загрози коронавірус несе для майбутнього людства, читайте у статті архімандрита Кирила Говоруна «Життя після SARS-CoV-2: Середньовіччя чи Ренесанс?» в ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі