Що буде, якщо пандемія коронавірусу ніколи не закінчиться — The Washington Post

Поділитися
Що буде, якщо пандемія коронавірусу ніколи не закінчиться — The Washington Post © Nanographics
Цілком вірогідно, що вірус може знайти більш ефективні механізми уникнення імунного захисту організму людини.

Вже протягом тривалого часу більшість людей сподівається, що пандемія коронавірусу може закінчитися лише одним шляхом: досягнення колективного імунітету до COVID-19. Можливо, людство могло б отримати колективний імунітет за допомогою вакцинації, або ж досягнути його «старомодним» шляхом, безпосередньо перехворівши коронавірусом. Однак майже ніхто не замислювався, що буде, якщо пандемія COVID-19 ніколи не закінчиться, пише The Washington Post.

Що робити, якщо вірус стане заразнішим і ще більш смертельним, а не буде втрачати свою вірулентність у майбутньому? Що робити, якщо вірус знайде ще більш ефективні механізми уникнення імунного захисту організму людини, настільки, що досягнути колективного імунітету буде неможливо без постійного оновлення вакцини? Ситуація в Манаусі, Бразилія, змушує задавати ці питання, і відповіді видаються не надто обнадійливими.

Манаус – досить велике бразильське місто, яке дотримувалося «скептично налаштованого локдауну»: запобіжних заходів було небагато, а кількість випадків хвороби активно зростала. Вчені підрахували, що 75% населення міста вже перехворіли коронавірусом, тому Манаус повинен був хоча б мінімально наближатися до досягнення колективного імунітету.

Місто вже пережило свою найсмертельнішу хвилю коронавірусу. У лікарнях «закінчився кисень»: пацієнти, яких, ймовірно, можна було врятувати, загинули. Багато померлих опинились у братських могилах. Враховуючи попередні показники зараження, обсяг нових випадків захворювання в Бразилії свідчить про те, що варіант коронавірусу, відомий як P.1, може інфікувати людей, які вже перенесли COVID-19. Також є припущення, що цей варіант вірусу може викликати більш важкий перебіг хвороби.

Подібні занепокоєння викликає ще один штам, який з’явився в Південній Африці - хоча є причини не впадати у відчай. З одного боку, у Манаусі, можливо, не було так багато випадків коронавірусу, як вважають дослідники, тому поки зарано говорити про серйозну загрозу реінфекції. Але навіть якщо все так погано, як виглядає, тоді важливо буде розробити нові вакцини, що будуть ефективними проти мутацій COVID-19. Теоретично, за умови глобальної вакцинації кількість випадків може стати настільки низькою, що у COVID-19 просто не буде можливості і часу мутувати.

Але проблема в тому, що життя – це практика, а не теорія. Бідніші країни, ймовірно, не будуть повністю вакциновані ще протягом кількох років. Крім того, навіть у США наразі темпи вакцинації досить повільні. Що робити, якщо більша частина населення світу просто відмовиться від вакцини, адже зростає кількість антивакцинаторів?

У цьому випадку найкраща надія – це те, що скептики-активакцинатори все-таки зрозуміють свою помилку і вирішать ризикнути, коли матеріалізується чергова хвиля COVID-19. Адже люди, які не будуть вакциновані, ризикують стати «резервуарами інфекції», в яких будуть виникати нові варіанти COVID-19, наприклад, шляхом розповсюдження вірусу серед людей з ослабленим імунітетом, в організмі яких COVID-19 має здатність активно мутувати.

Ймовірно, людство вже й так настільки втомилося від обмежувальних заходів, що продовження жорстких карантинних обмежень ще протягом тривалого часу просто не буде ефективним, адже люди їх ігноруватимуть.

Ще одним варіантом може стати те, що почнеться широке запровадження спеціального контролю, щоб виявляти людей, які вже вакциновані, а які – ні, тобто запровадження паспортів вакцинації. Однак, важливо, щоб такі сертифікати не можна було підробити.

Наразі незрозуміло, який із цих варіантів розвитку подій є більш вірогідним. Очевидно, що всі вони не надто оптимістичні. Однак, існує ще один, гірший варіант: людське суспільство просто розділиться на багатих та вакцинованих і на бідних, які не отримають доступ до вакцини, але цього не можна допустити. Пандемія не закінчиться, доки кожна країна не отримає вакцину, резюмує видання.

Нагадаємо, в країнах Європейського Союзу розпочалась масова вакцинація від COVID-19. Аналогічні кампанії минулого місяця також стартували у Великій Британії, Канаді, США, Росії та інших країнах. Однак у ВООЗ попереджали, що сама лише вакцинація не зможе зупинити пандемію - у боротьбі з коронавірусом потрібне «підкріплення».

Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Вухань був зафіксований 12 грудня 2019 року. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї.

30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.

Яким буде світ після пандемії, які загрози коронавірус несе для майбутнього людства, читайте у статті архімандрита Кирила Говоруна «Життя після SARS-CoV-2: Середньовіччя чи Ренесанс?» в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі