Середня швидкість поширення коронавірусу у світі скоротилася на початку лютого майже у два рази в порівнянні з максимальними показниками січня.
Такі дані у вівторок, 2 лютого, привела Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) на відомчому сайті.
Уточнюється, що за минулу добу організація зафіксувала 444,5 тисяч нових випадків COVID-19, дане значення є одним з мінімальних з початку року. Менше було зареєстровано 26 січня, коли число захворілих склала близько 424,2 тис., максимум - 10 січня (приблизно 870,8 тисячі випадків).
Приріст хворих знизився у два рази в порівнянні з піковими цифрами січня в США, де за добу виявили 125,5 тисячі інфікованих, а також в Аргентині, Бразилії та Колумбії.
Ситуація стабілізується і в Європі. В Італії зареєстровано менше ніж 8 тисяч пацієнтів з коронавірусом, що стало мінімумом з середини жовтня. У порівнянні з максимальними показниками січня захворюваність знизилася більш ніж в 6 разів в Чехії, а в Німеччині в 4 рази та в ряді інших країн, за винятком Іспанії та Франції.
Контролювати рівень поширення коронавірусу у світі можливо, заявив раніше Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Гебрейесус під час брифінгу 1 лютого.
Кількість нових випадків COVID-19 у світі знижується третій тиждень поспіль.
Гебрейесус впевнений, що в багатьох країнах все ще зростає число випадків захворювання, але на глобальному рівні новини обнадійливі.
Також Рада ЄС внесла зміни в рекомендації щодо скоординованого підходу до обмежень вільного пересування, у відповідь на пандемію COVID-19.
В ЄС додали нову категорію обмежень.
Згідно з оновленими рекомендаціями, новий колір (темно-червоний) додається до існуючих категорій: зелений, помаранчевий, червоний і сірий на щотижневій мапі Європейського центру профілактики та контролю захворювань.
Цей колір буде застосовуватися в районах, де вірус циркулює на дуже високому рівні, в тому числі інші інфекційні штами. Він буде застосовуватися до районів, де сукупний 14-денний рівень повідомлень про випадки COVID-19 становить 500 або більше на 100 000 осіб.
З ростом числа інфекцій і поширенням нових штамів вірусу велика частина ЄС вже в "червоній зоні", тому нові "темно-червоні зони" допоможуть виділити зони з дуже високим ризиком.
Станом на вівторок, 2 лютого, в світі зафіксовано 103 409 402 випадки зараження COVID-19, свідчать дані інтерактивної карти поширення коронавірусу від Центру системних досліджень при Університеті Джонса Хопкінса.
За добу 444 973 особи; померли 2 237 973 особи (+10 073); одужали 57 320 603 особи (+271 365).