У М'янмі після військового перевороту від 1 лютого поліцейські під час розгону акцій протесту вбили не менше 138 осіб, повідомили в Організації Об'єднаних Націй, передає DW.
Тільки за неділю, 14 березня близько 80 осіб отримали поранення і як мінімум 38 осіб було вбито.
За час протестів 2156 чоловік були арештовані 1837 з них перебувають під вартою. Трьох засудили до тюремних термінів.
"Генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш рішуче засудив насильство в М'янмі проти мирних протестувальників і постійне порушення основних прав людини в країні", - процитував слова генерального секретаря ООН його представник.
Гуттеріш знову закликав світову спільноту до об'єднання в знак солідарності з народом М'янми і його демократичними прагненнями.
Представниця організації Крістін Шренер Бургенер раніше також засудила кровопролиття в М'янмі. Вона повідомила, що військові країни кидають виклик міжнародним закликам і закликала до діалогу і повного повазі прав людини і основних свобод.
Військова хунта захопила владу в М'янмі, заявивши про фальсифікацію парламентських виборів, які відбулися в листопаді.
На них партія правозахисниці Су Чжі отримала 396 з 476 місць в об'єднаній нижньої і верхньої палати парламенту.
Військовий переворот стався в день, який повинен був стати першим в каденції нового парламенту. Су Чжи та інші депутати, які повинні були бути приведені до присяги, були заарештовані. Також путчисти затримали міністрів, але на наступний день більшість з них звільнили.
ООН засудила дії військових, США ввели проти них санкції, Євросоюз має намір зробити це найближчим часом.
Військова диктатура була встановлена в М'янмі в 1962 року і протрималася кілька десятиліть. Демократичні перетворення почалися в країні в 2011 році.