Поліцейські вбили як мінімум 38 осіб під час розгону акцій протесту проти військового перевороту в М'янмі в неділю, 14 березня. Близько 80 людей отримали поранення, повідомляє правозахисна організація AAPP.
На тлі недільних протестів хунта оголосила військовий стан у двох районах Янгона - найбільшого міста країни. Командувач регіону отримав особливі повноваження в районах Хлайнтая і Швепіта. У Хлайнтаї цього дня загинули щонайменше 15 людей, передає Deutsche Welle.
За даними правозахисників, після того, як владу в країні захопили військові, на вулицях загинули не менше 126 учасників протестів. Але реальна кількість жертв може бути ще більшою.
За час протестів 2156 осіб було арештовано 1837 з них перебувають під вартою. Трьох засудили до тюремних термінів.
Військова хунта захопила владу в М'янмі в ніч на 1 лютого, заявивши про фальсифікацію парламентських виборів, що відбулися в листопаді.
На них партія правозахисниці Су Чжі отримала 396 з 476 місць в об'єднаній нижній і верхній палатах парламенту.
Військовий переворот стався в день, який ииав стати першим в каденції нового парламенту. Су Чжи та інших депутатів, які мали скласти присягу, було заарештовано. Також путчисти затримали міністрів, аленаступного дня більшість з них звільнили.
ООН засудила дії військових, США ввели проти них санкції, Євросоюз має намір зробити це найближчим часом.
Військова диктатура була встановлена в М'янмі в 1962 року і протрималася кілька десятиліть. Демократичні перетворення почалися в країні в 2011 році.