Насильство у М'янмі засудили в Радбезі ООН, проте вже згодом резолюцію пом'якшили — цього вимагав Китай

Поділитися
Насильство у М'янмі засудили в Радбезі ООН, проте вже згодом резолюцію пом'якшили — цього вимагав Китай © Reuters
Йдеться про рядок, який означав можливе введення санкцій для врегулювання ситуації. Його прибрали. 

Радбез ООН засудила події у М'янмі - насильство проти мітингувальників та, як наслідок, гибель сотень людей. Про це повідомляє пресслужба організації на своїй сторінці в Твіттер. 

«Члени Ради Безпеки висловили глибоку стурбованість ситуацією, яка стрімко погіршується, і рішуче засудили застосування насильства проти мирних демонстрантів і загибель сотень мирних жителів, включаючи жінок і дітей», — йдеться в заяві.

Вже згодом, за даними видання "Радіо Свобода", резолюцію, яку прийняли одноголосно, пом'якшили. Такою була вимога Китаю.

Зокрема йдеться про припущення здійснення Заходом подальших кроків для стабілізації ситуації в країні - зазвичай це означає можливість впровадження санкцій. Проте представники Піднебесної вимагали прибрати такі вирази з тексту резолюції. Крім цього, Пекін виступає за заміну понять "вбивство" мирних жителів на "загибель". 

Радбез ООН закликає усі сторони конфлікту утриматися від насильства.

1 лютого в М'янмі військові захопили владу і заарештували президента. Представники армії пояснили це масштабними фальсифікаціями на минулих в листопаді 2020 року виборах.

Після цього в країні почалися протести, які тривають і до сьогоднішнього дня. В ході сутичок гинуть люди, також тривають арешти.

Нагадаємо, 2 лютого військові М'янми звільнила більшість регіональних міністрів, затриманих під час перевороту 1 лютого. Військовий переворот стався в день, який повинен був стати першим в каденції нового парламенту. Су Чжи та інші депутати, які повинні були бути приведені до присяги, були заарештовані. Також путчисти затримали міністрів, але наступного дня більшість з них звільнили.

Держдепартамент у вівторок наказав американським дипломатам і їх сім'ям покинути М'янму в зв'язку з військовим переворотом. Якщо місяць тому американський Держдеп дозволив держслужбовцям залишати М'янму добровільно, то тепер це є обов'язковою умовою. Залишитися можуть лише ті дипломати, чия робота критично необхідна.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі