Японія "вмиває руки": М'янма залишилася без допомоги основного фінансового донора

Поділитися
Японія © Reuters
Також в країну не будуть постачати сировину для виготовлення банкнот.

Японія, яка вважається основним донором фінансової допомоги М'янмі, заявила про припинення допомоги. Про це повідомляє видання Japan Today, яке цитує слова глави МЗС країни Тошіміца Мотегі. 

Він вважає, що такий крок у М'янмі повинні сприйняти як сигнал. 

«Яку позицію займає Японія щодо економічної допомоги? Нової допомоги не буде. Наша позиція — чітка», — сказав міністр.

Цю ж позиція зайняла одна з німецьких корпорацій. Giesecke and Devrien - компанія, яка постачає в країну сировину для виготовлення банкнот. Проте постачання припинилося через силу, застосовану проти протестувальників, яка призвела до смерті сотень людей. 

«Це реакція на триваючі жорстокі зіткнення між військовими і цивільним населенням», - заявила мюнхенська компанія. Вона вже обмежила постачання сировини, витратних матеріалів та компонентів системи для виробництва банкнот в останні тижні.

Заворушення у М'янмі розпочалися 1 лютого. З того часу і до сьогодні в країні загинуло 535 протестувальників. 

1 лютого в М'янмі військові захопили владу і заарештували президента. Представники армії пояснили це масштабними фальсифікаціями на минулих в листопаді 2020 року виборах.

Після цього в країні почалися протести, які тривають і до сьогоднішнього дня. В ході сутичок гинуть люди, також тривають арешти.

Нагадаємо, 2 лютого військові М'янми звільнила більшість регіональних міністрів, затриманих під час перевороту 1 лютого. Військовий переворот стався в день, який повинен був стати першим в каденції нового парламенту. Су Чжи та інші депутати, які повинні були бути приведені до присяги, були заарештовані. Також путчисти затримали міністрів, але наступного дня більшість з них звільнили.

Держдепартамент у вівторок наказав американським дипломатам і їх сім'ям покинути М'янму в зв'язку з військовим переворотом. Якщо місяць тому американський Держдеп дозволив держслужбовцям залишати М'янму добровільно, то тепер це є обов'язковою умовою. Залишитися можуть лише ті дипломати, чия робота критично необхідна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі