Японія, яка вважається основним донором фінансової допомоги М'янмі, заявила про припинення допомоги. Про це повідомляє видання Japan Today, яке цитує слова глави МЗС країни Тошіміца Мотегі.
Він вважає, що такий крок у М'янмі повинні сприйняти як сигнал.
«Яку позицію займає Японія щодо економічної допомоги? Нової допомоги не буде. Наша позиція — чітка», — сказав міністр.
Цю ж позиція зайняла одна з німецьких корпорацій. Giesecke and Devrien - компанія, яка постачає в країну сировину для виготовлення банкнот. Проте постачання припинилося через силу, застосовану проти протестувальників, яка призвела до смерті сотень людей.
«Це реакція на триваючі жорстокі зіткнення між військовими і цивільним населенням», - заявила мюнхенська компанія. Вона вже обмежила постачання сировини, витратних матеріалів та компонентів системи для виробництва банкнот в останні тижні.
Заворушення у М'янмі розпочалися 1 лютого. З того часу і до сьогодні в країні загинуло 535 протестувальників.
1 лютого в М'янмі військові захопили владу і заарештували президента. Представники армії пояснили це масштабними фальсифікаціями на минулих в листопаді 2020 року виборах.
Після цього в країні почалися протести, які тривають і до сьогоднішнього дня. В ході сутичок гинуть люди, також тривають арешти.
Нагадаємо, 2 лютого військові М'янми звільнила більшість регіональних міністрів, затриманих під час перевороту 1 лютого. Військовий переворот стався в день, який повинен був стати першим в каденції нового парламенту. Су Чжи та інші депутати, які повинні були бути приведені до присяги, були заарештовані. Також путчисти затримали міністрів, але наступного дня більшість з них звільнили.
Держдепартамент у вівторок наказав американським дипломатам і їх сім'ям покинути М'янму в зв'язку з військовим переворотом. Якщо місяць тому американський Держдеп дозволив держслужбовцям залишати М'янму добровільно, то тепер це є обов'язковою умовою. Залишитися можуть лише ті дипломати, чия робота критично необхідна.