Протести вихідного дня у М'янмі стали найкривавішими за два тижні

Відео
Поділитися
Протести вихідного дня у М'янмі стали найкривавішими за два тижні © Соцмережі
У зіткненнях протестувальників і поліції загинули двоє людей, ще 20 поранені.

У М'янмі не вщухають протести військових, що захопили владу в країні. Розгін акцій 20-21 лютого став одним з найкривавіших від початку протестів - поліція застосувала проти протестувальників травматичну та вогнепальну зброю, сльозогінний газ.

«Двадцятеро людей було поранено, двоє загинули», - повідомив лідер добровольчої служби надзвичайних ситуацій Ко Аунг.

Найчастіше протестувальники гинули через кульові поранення у груди і голову. За даними журналістів, першими загиблими стали молода жінка, 36-річний тесля і неповнолітній юнак.

Військові заявили про загибель правоохоронця, який постраждав у зіткненнях із протестувальниками, пише Reuters.

У Мандалаї - другому за величиною місті країни - протести швидко переросли в зіткнення учасників і поліцейських, основною рушійною силою стали працівники верфі. Деякі протестувальники стріляли в правоохоронців з рогаток, поліція «відповідала» сльозогінним газом.

За даними Асоціації допомоги політичним в'язням М'янми, станом на п'ятницю, 19 лютого, на протестах затримали 546 осіб, 46 затриманих вже звільнили.

Насильство щодо протестувальників засудили США, Європейський Союз і Велика Британія. А Facebook заблокував сторінку Tatmadaw True News - головний медіаресурс військових - за підбурювання до насильства.

Раніше військова влада країни намагалася блокувати в М'янмі соцмережі і месенджери, такі як Facebook, WhatsApp і Instagram, нагадує «Громадське».

Нагадаємо, 2 лютого військові М'янми звільнили більшість регіональних міністрів, затриманих під час перевороту 1 лютого.

На виборах у листопаді партія Су Чжі отримала 396 з 476 місць в об'єднаній нижній і верхній палатах парламенту. Виборча комісія підтвердила цей результат.

Але військові після виборів заявили про масштабні порушення. Виборча комісія відхилила ці претензії як бездоказові. Військовий переворот стався в день, який мав стати першим у каденції нового парламенту. Замість цього Су Чжі та інші депутати, які мали складати присягу, були затримані.

Докладніше про те, що відбувається в М'янмі, читайте в новині ZN.UA «Військовий переворот в М'янмі: що відбувається і що буде далі».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі