У місті Мьічина на півночі М'янми поліція почала стріляти по протестуючих проти захоплення влади військовими. У найбільше місто М'янми Янгон увійшла велика колона танків. Протести не припиняються з початку лютого, передає dw.com.
В Янгоні в неділю, 14 лютого, одягнені в біле студенти пройшли маршем по центру найбільшого міста країни, несучи транспаранти з вимогою звільнити фактичного керівника М'янми Аун Сан Су Чжи. Крім того, по вулицях мегаполісу їздила, голосно сигналячи, колона автобусів. За столиці країни Нейпьідо роз'їжджав кортеж автомобілів і мотоциклів. У багатьох інших містах також пройшли акції протесту.
Поліція М'янми застосовує силу проти мирних демонстрантів. Увечері в неділю сили безпеки відкрили вогонь по учасниках акції проти військового путчу в місті Мьічина на півночі країни. На поширених в Twitter відеозаписах видно, як народ в паніці розбігається.
The orders from the military has just came out 'unofficially' that the internet in the whole country must cut off from 1AM to 9AM tonight. We have no idea what this means except tanks came in the town in Yangon. #WhatsHappeningInMyanmar
- Mratt Kyaw Thu (@mrattkthu) February 14, 2021
Поки невідомо, чи був в результаті хтось поранений і якими кулями стріляли силовики - бойовими або гумовими. Затримано кілька журналістів, які вели запис інциденту.
У Янгон, найбільше місто М'янми, увійшли танки, передає агентство dpa з посиланням на очевидців і на опубліковані в соцмережах фотографії. За інформацією газети The Irrawaddy, інтернет відключений за розпорядженням армії на всю ніч.
Tanks and trucks full of armed soldiers seen in the city of Yangon. #WhatsHappeningInMyanmar pic.twitter.com/FSCtsrbF91
- Yun Waddy (@yunwaddylm) February 14, 2021
Військова хунта захопила владу в М'янмі в ніч на 1 лютого, оголосивши про введення надзвичайного стану строком на один рік і заарештувавши Аун Сан Су Чжи та інших політиків. З тих пір в М'янмі не припиняються масові протести проти путчистів. Держпереворот поклав край 10-річному періоду демократичного оновлення країни.
Нагадаємо, військовий переворот в М'янмі спонукав ЄС розглянути можливість додаткових адресних санкцій проти приватних осіб і підприємств, які належать військовим тут, повідомив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель, виступаючи 9 лютого на пленарній сесії Європарламенту.