ЄС готує санкції проти військових М'янми - Reuters

Поділитися
ЄС готує санкції проти військових М'янми - Reuters
ЄС має намір ввести заморожування активів і заборони на поїздки для військових і прикордонників, що обвинувачуються в придушенні протестів проти військового перевороту.

Європейський союз готується розширити свої санкції відносно збройних сил М'янми, а також, на керовані ними підприємства, як знак протесту проти військового перевороту 1 лютого, повідомляє Reuters посилаючись на дипломатів які надали внутрішні документи.

Заходи, які, за словами дипломатів, можуть бути узгоджені міністрами закордонних справ ЄС 22 березня, будуть націлені на компанії, "що генерують дохід або надають фінансову підтримку Збройним силам М'янми", йдеться в одному з документів від 5 березня.

ЄС ввів ембарго на постачання зброї до М'янми і з 2018 року націлився на деяких високопоставлених військових, нові заходи були б найбільш значущою реакцією ЄС на військовий переворот в М'янмі.

Дипломати ЄС повідомили агентству Reuters, що частини військових конгломератів, Myanmar Economic Holdings Limited (MEHL) і Myanmar Economic Corporation (MEC), швидше за все, стануть об'єктами санкцій, що не дозволить інвесторам і банкам ЄС вести з ними справи.

Конгломерати розкидані по всій економіці, від гірничодобувної промисловості і виробництва до продуктів харчування і напоїв, готелів, телекомунікацій та банківської справи. Вони входять до числа найбільших платників податків країни і прагнули до партнерства з іноземними компаніями, оскільки М'янма була відкрита під час демократичної лібералізації.

Місія ООН в 2019 році рекомендувала ввести санкції проти двох компаній і їх дочірніх компаній, заявивши, що вони дали армії додаткові джерела доходів, які могли б фінансувати порушення прав людини.

Представник хунти М'янми не відповів на дзвінок з проханням прокоментувати план ЄС з розширення санкцій.

Минулого тижня ЄС заявив, що припиняє виділення коштів на розвиток М'янмі, хоча дотепер відмовився заморозити торгові преференції щодо однієї з найбідніших країн Азії через побоювання, що це вдарить по більшій частині жінок, які працюють в текстильному секторі.

Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас в четвер заявив, що нові санкції є частиною планів ЄС з економічного покарання у відповідь на переворот.

"Цими заходами ми дуже свідомо націлені на осіб, які приймають рішення в збройних силах. Подальші варіанти, такі як включення в список бізнес компаній військових, вже знаходяться на розгляді і можуть бути прийняті найближчим часом", - заявив Маас в парламенті Німеччини.

Як і більшість країн Заходу, в минулому місяці ЄС засудив переворот, в результаті якого було повалено уряд обраного лідера Аунг Сан Су Чжі, а міністри закордонних справ ЄС закликали до її звільнення і відновлення громадянського правління.

Однак, за даними ООН, минулого тижня такі заклики були проігноровані, і поліція і військові вбили понад 50 осіб, щоб придушити щоденні демонстрації та страйки проти перевороту.

Очікувані нові санкції ЄС, які готуються на цьому тижні, йдуть за рішенням США в минулому місяці, що спрямоване проти військових осіб М'янми і їх ділових інтересів.

На листопадових виборах партія Су Чжі отримала 396 з 476 місць в об'єднаній нижній і верхній палаті парламенту. Виборча комісія підтвердила цей результат

Але військові після виборів заявили про масштабні порушення. Виборча комісія відхилила ці претензії як бездоказові. Військовий переворот стався в день, який повинен був стати першим в каденції нового парламенту. Замість цього Су Чжи та інші депутати, які повинні були бути приведені до присяги, були затримані.

Детальніше про те, що відбувається в М'янмі, читайте в новині ZN.UA "Військовий переворот в М'янмі: що відбувається і що буде далі".https://zn.ua/ukr/WORLD/vijskovij-perevorot-v-mjanmi-shcho-vidbuvajetsja-i-shcho-bude-dali.html

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі