Державний радник М'янми Аун Сан Су Чжі заявила, що влада країни не бояться критики міжнародного співтовариства з-за політики щодо мусульман рохінджа.
Фактичний лідер М'янми вперше публічно прокоментувала ситуацію у штаті Ракхайн з моменту загострення кризи в серпні, передає BBC.
"Я розумію, що багато наші друзі по всьому світу стурбовані повідомленнями про спалених селах і натовпи біженців", - сказала Аун Сан Су Чжі, виступаючи перед парламентом М'янми.
За її словами, влада має намір ретельно розібратися в ситуації і вислухати всі вступники аргументи і контраргументи.
Су Чжі також додала, що міжнародне співтовариство повинно бути в курсі тих дій, які вживає влада М'янми для вирішення кризи.
Фактичний лідер М'янми стверджує, що з 5 вересня в штаті Ракхайн не спостерігалося жодних конфліктів і не проводилося ніяких операцій, а більшість мусульман вирішили залишитися в країні.
Су Чжі також зазначила, що необхідно поговорити як з мусульманами-біженцями, так і з тими, хто вирішив залишитися, щоб визначити причину кризи, а всі, хто вирішив бігти в Бангладеш, зможуть повернутися, пройшовши необхідну перевірку.
У той же час вона підкреслила, що в останні роки уряд докладав зусиль для покращення життя мусульман в М'янмі. Зокрема, у сфері охорони здоров'я, освіти та інфраструктури.
Су Чжі як і раніше користується широкою підтримкою в країні, де їй довелося довгий час бути політичною ув'язненою. Однак її мова вже викликала критичні коментарі. В першу чергу із-за того, що вона не торкнулася теми насильства з боку військових.
Хоча Су Чжі фактично очолює країну, основна влада в штаті Ракхайн належить військовим, відповідальним за контроль над ситуацією.
Самі військові запевняють, що метою операції в західному штаті є боротьба з бойовиками, і вона не спрямована проти цивільних осіб
Раніше повідомлялося, що масштабна операція військових М'янми в регіоні Ракхайн, де проживає нацменшина рохінджа, почалася наприкінці серпня після того, як група бойовиків рохінджа здійснила серію нападів на поліцейських. За цей час сотні рохінджа були вбиті, багато їх будинків - спалені. 10 вересня угруповання "Араканская армія порятунку рохінджа" (ARSA) оголосила про припинення вогню проти урядових сил М'янми на місяць, однак уряд цю пропозицію відхилив, заявивши, що не має наміру вести переговори з "терористами".
Офіційна позиція щодо М'янми рохінджа полягає в тому, що вони, в більшості своїй, нелегальні іммігранти, що приїхали в Ракхайн після здобуття Бірмою (назва М'янми до 1989 року - ред.) незалежності в 1948 році чи після визвольної війни в Бангладеш в 1971 році.