Бангладеш загрожує гуманітарна катастрофа через біженців рохінджа

Поділитися
Бангладеш загрожує гуманітарна катастрофа через біженців рохінджа Бангладеш обмежила пересування біженців-рохінджа з М'янми так як може зіткнутися з гуманітарною катастрофою. © Twitter/عبدالهادي عبدالرضا
У лідера М'янми є останній шанс, щоб зупинити кризу навколо мусульман рохінджа, вважає Генсек ООН.

Бангладеш може зіткнутися з гуманітарною катастрофою через прибуття з сусідньої М'янми представників етнічної меншини рохінджа, повідомляє DW. Наголошується, що нові біженці продовжують перетинати кордон тисячами, оскільки в М'янмі їх меншості загрожує смерть. На даний момент в Бангладеш втекли вже більше 400 тисяч мусульман рохінджа.

Як пише видання, влада Бангладеш істотно обмежили свободу їхнього пересування по країні. Відтепер вони змушені залишатися в спеціально організованих таборах, "поки не повернуться у свою країну". Їм заборонено зупинятися в будинках родичів і друзів, а місцевому населенню заборонено надавати їм притулок. Їм також заборонено подорожувати автобусами і вантажівками.

Міжнародна організація з міграції назвала ситуацію, що склалася навколо рохінджа "кризою біженців, яка розвивається швидше за все".

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив про те, що у фактичного лідера М'янми Аун Сан Су Чжі є "останній шанс", щоб зупинити кризу в країні, викликану ситуацією навколо мусульман рохінджа, передає "Радіо Свобода".

"Я очікую, що лідер країни зможе стримати це і зможе змінити ситуацію. У неї є шанс, останній, на мою думку, шанс зробити це", - сказав він.

Наголошується, що криза в М'янмі стане однією з ключових тем для обговорення на 72-ій сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, яка відбудеться на цьому тижні.

Як повідомлялося, масштабна операція військових М'янми в регіоні Ракхайн, де проживає нацменшина рохінджа, почалася наприкінці серпня після того, як група бойовиків рохінджа здійснила серію нападів на поліцейських. За цей час сотні рохінджа були вбиті, багато їх будинків - спалені. 10 вересня угруповання "Араканская армія порятунку рохінджа" (ARSA) оголосила про припинення вогню проти урядових сил М'янми на місяць, однак уряд цю пропозицію відхилив, заявивши, що не має наміру вести переговори з "терористами".

Офіційна позиція щодо М'янми рохінджа полягає в тому, що вони, в більшості своїй, нелегальні іммігранти, що приїхали в Ракхайн після здобуття Бірмою (назва М'янми до 1989 року - ред.) незалежності в 1948 році чи після визвольної війни в Бангладеш в 1971 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі