Лідер М'янми Су Чжі назвала новини про переслідування рохінджа "вигадками терористів" - The Guardian

Поділитися
Лідер М'янми Су Чжі назвала новини про переслідування рохінджа Су Чжі заперечує вбивства представників мусульманської меншини в М'янмі. © European Parliament / Flickr
За її словами, всі повідомлення про вбивства представників мусульманської меншини в М'янмі - це "фейк".

Нобелівський лауреат миру і фактичний лідер цивільного уряду 3 Аун Сан Су Чжі звинуватила "терористів" у створенні "велетенського айсбергу дезінформації" про насильство над народом рохінджа, яке призвело до втечі більш ніж 140 тисяч його представників в сусідній Бангладеш.

Як пише The Guardian, фактичному лідеру М'янми доводиться мати з все більшим тиском зовнішнього світу, який вимагає зупинити "операції зачисток", які проводять м'янманські силові служби в штаті Ракхайн. В ООН запідозрили, що ці операції можуть виявитися етнічними чистками.

В заяві уряду Су Чжі, який був розміщений на офіційній сторінці у Facebook, йдеться, що вона поговорила з президентом Туреччини Раджепом Таїпом Ердоганом про крищу, яку він нещодавно назвав "геноцидом" мусульманської меншини.

Су Чжі запевнила, що уряд "вже почав захищати всіх людей у Ракхайні усіма можливими способами, а також зауважила, що дезінформація не повинна створювали проблем у відносинах між країнами". Вона також пригадала про "фейкові фотографії" з нібито вбитими представниками народу рохінджа, які розмістив віце-прем'єр-міністр Туреччини на сторінці у Twitter. За словами Су Чжі, ці фото були зроблені не у М'янмі.

"Цей тип фейкової інформації, яка дійшла до віце-прем'єр-міністра, - це просто вершина великого айсберга дезінформації, яка має на меті створити багато проблем між різними громадами і підтримати інтереси терористів", - йдеться в заяві уряду Су Чжі.

Видання нагадує, що з 25 серпня близько 146 тисяч представників мусульманської меншини рохінджа перетнули кордон Бангладеш, шукаючи притулку. Наплив біженців почався після того, як бойовики, які складаються з представників меншини, напали на кілька десятків служб безпеки М'янми. Уряд у відповідь розпочав операцію, в ході якої, за оцінками ООН, загинули близько тисячі людей.

Супутникові знімки зафіксували ознаки пожеж, а біженці рохінджа в Бангладеш розповіли, що їхні селища масово спалюють. Влада М'янми не дозволила ООН доставити гуманітарну допомогу в регіон.

Читайте також: М'янма встановлює міни вздовж кордону з Бангладеш, щоб біженці не могли повернутися - ЗМІ

У свою чергу, видання Washington post писало, що фактичний лідер М'янми нічого не робить для зупинки переслідування народу рохінджа. Правозахисники кажуть, що нобелівський лауреат Су Чжі навіть покриває звірства військових над мусульманською меншиною. Раніше повідомлялося, що генсек ООН закликав владу М'янми припинити насильство над народом рохінджа. Він закликав уряд надати мусульманам в штаті Ракхайн громадянство чи інший правовий статус для нормального життя.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі