США та Китай домовилися розпочати переговори щодо контролю над озброєннями

Поділитися
Китай збільшує ядерний потенціал.

Президент США Джо Байден та його китайський колега Сі Цзіньпін під час віртуального саміту, де китайський лідер попередив свого візаві про те, що той грає з вогнем, домовилися розпочати серію переговорів на високому рівні щодо контролю над озброєннями, повідомив у вівторок радник з національної безпеки США Джейк Салліван.

South China Morning Post пише, що Салліван сказав під час дискусії, організованої Інститутом Брукінгса у Вашингтоні, що Байден зробив цю пропозицію через стурбованість з приводу нарощування ядерного арсеналу Китаю, повідомлень про те, що Китай провів два випробування гіперзвукових ракет та інших ознак поширення. військових технологій у Південнокитайському та Східнокитайському морях.

Байден "порушив перед президентом Сі питання про необхідність проведення комплексу бесід щодо стратегічної стабільності навколо тих питань, які ви тільки що описали... які повинні проводитися під керівництвом лідерів і під керівництвом старших уповноважених груп з обох сторін, які охоплюють питання безпеки, технологій та дипломатії", - сказав він.

Салліван наголосив, що Китай "може додати до сотні боєголовок до свого ядерного арсеналу" та "нещодавно випробував системи орбітального бомбардування", як чиновники національної безпеки США назвали випробування китайської гіперзвукової ракети.

"Два лідери погодилися, що ми прагнутимемо до продовження дискусій про стратегічну стабільність", - додав Салліван. "Тепер ми повинні подумати про найбільш продуктивний спосіб продовження дискусії".

Запропонований діалог з контролю над озброєннями був одним із небагатьох конкретних пунктів, оголошених зараз, за якими обом сторонам необхідно буде вжити наступних заходів. Зустріч відбулася в основному в примирливому тоні, хоча вони відзначили сфери розбіжностей, зокрема, щодо Тайваню, де Сі сказав, що прихильники незалежності Тайваню ризикують викликати "рішучі заходи" з боку Пекіна.

У Китаї заперечують випробування гіперзвукової ракети з ядерною боєголовкою. За словами представника МЗС Китаю Чжао Ліцзяні, в серпні відчувають не новітню зброю, а нібито космічний корабель.

Військово-політична напруга в Азії загрожує глобальній безпеці. Детальніше читайте в статті Сергія Корсунського "Чи буде у світі нова велика війна, і де вона може розпочатися".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі