У Китаї заперечують випробування гіперзвукової ракети з ядерною боєголовкою

Поділитися
У Китаї заперечують випробування гіперзвукової ракети з ядерною боєголовкою
«Суперзброя» впоралась із завданням, вразивши інформаційну ціль.

У Китаї «оновили» інформацію щодо запуску нової гіперзвукової ракети, здатної нести ядерний заряд. За словами представника МЗС Китаю Чжао Ліцзяня, у серпні випробовувалась не новітня зброя, а космічний корабель.

Напередодні газета Financial Times опублікувала матеріал, в якому розповіла про сучасну гіперзвукову зброю Китаю. За словами інформованих співрозмовників журналістів, у серпні Пекін запустив нову ракету, здатну «облетіти Землю, нести ядерний заряд» і при цьому залишатися «невидимою» для американської протиракетної оборони.

Ракета нібито не змогла вразити ціль, промахнувшись на 32 кілометри, але продемонструвала перевагу КНР у цій сфері.

«Це була не ракета, це був космічний корабель. Це має велике значення для зниження вартості використання космічних апаратів», - цитує Ліцзяня BBC.

Представник дипвідомства також стверджував, що випробування проводилися не в серпні, а в липні, і були плановими, а їхня мета – «перевірка різних типів технологій багаторазових космічних апаратів».

Дипломат наголосив на тому, що багато країн у минулому проводили «аналогічні» випробування, а журналісти припустилися «неточності» при цитуванні джерел.

Гіперзвукові ракети набагато швидші та маневреніші за звичайні, їх важче перехопити. Матеріал FT укупі з нарощуванням ядерного потенціалу Пекіна викликав стурбованість у Вашингтоні. Низка західних країн також висловили стурбованість незодавньою демонстрацією військової потужності Китаю.

Новою точкою протистояння Китаю та США може стати Тайвань. Влада Китаю не приховує намірів узяти острів під свій контроль, застосувавши, у разі потреби, силу. Цю силу вона час від часу намагається продемонструвати, а у відповідь наштовхується на спротив офіційного Тайбею та попередження США про готовність рішуче захищати острів.

До чого готуються Пекін і Тайбей і чим це може закінчитись, читайте у статті Наталії Бутирської «Чи ризикне Китай захопити Тайвань силою?» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі