США можуть стримати агресивну поведінку Китаю — The Washington Post

Поділитися
Але для цього потрібно більше інвестицій у військову сферу.

США та Китай почали небезпечну військову гру. Небо навколо Тайваню переповнене китайськими винищувачами та бомбардувальниками. Якими б не були точні наміри президента Китаю Сі Цзіньпіна - залякувати Тайвань та його союзників, включаючи Сполучені Штати, провокувати їх або розпалити внутрішній націоналізм – така діяльність стала джерелом небезпеки, пише The Washington Post.

Як показує жорстка політика Китаю щодо Гонконгу, «мирне» возз'єднання між комуністичною державою та демократичним Тайванем може стати загрозою для всіх 23 мільйонів людей, які проживають на острові.

Агресивна поведінка Китаю загрожує Японії, Австралії та Філіппінам, дестабілізуючи весь Індо-тихоокеанський регіон.

«Не повинно бути жодних сумнівів, що народ Тайваню буде піддаватися тиску», - заявила президент острова Цай Інвень.

Нагальне питання для Тайбею та Вашингтона - не те, як показати опозицію амбіціям Пекіна, а як підтримати свободу острова з точки зору військового стримування.

Китай витратив сотні мільярдів доларів на розширення військової сили та отримав можливість атакувати через Тайванську протоку.

Міністр оборони Тайваню нещодавно попередив, що Народно-визвольна армія Китаю буде повністю готова до вторгнення на острів вже до 2025 року.

Протидія агресії Пекіна – це найбільша стратегічна проблема, що стоїть перед адміністрацією президента США Джо Байдена і, ймовірно, перед його наступниками.

Поки Китай був зосереджений на Тайвані, Сполучені Штати приділяли увагу ширшим геополітичним інтересам, особливо на Близькому Сході.

Тайвань знехтував власним оборонним бюджетом, виділяючи на нього за останні роки менше 2 відсотків ВВП.

Тайбей намагався виправити ці помилки, оголосивши про додатковий законопроект, який передбачає додаткові кошти на військові можливості, щоб відбити китайський флот.

Адміністрація Байдена оголосила геополітичний поворот для подолання загрози Китаю, який включає новий оборонний альянс із Британією та Австралією, тісніші зв'язки з Японією та Індією. США також оголосили про дипломатичну підтримку Тайваню, цей заклик підтримав ЄС.

Відтоді як Байден став президентом, Сполучені Штати продали Тайваню артилерію на суму 750 мільйонів доларів.

Тривожна правда, однак, полягає в тому, що в останні роки військові моделі Пентагону та інші оцінки показали, що можливостей США, навіть у поєднанні з допомогою демократичних союзників, може бути недостатньо, щоб перемогти Китай.

Навіть якщо це стимулює більше зусиль Тайваню, Японії та інших країн регіону, самі Сполучені Штати повинні інвестувати значні кошти у військові активи, особливо у військово-морські сили, необхідні для підтримки своїх зобов'язань у Східній Азії.

Байден, однак, запропонував оборонний бюджет, який може не «встигнути» за інфляцією, хоча 5,5 мільярда доларів призначені для стримування агресії Китаю в Тихому океані.

США потрібен новий військовий план, який зможе «справити більше враження» на Китай, ніж просто суворі слова, резюмує видання.

Між Пекіном і Тайбеєм — чергове напруження. На початку жовтня китайські ВПС різко збільшили кількість польотів у зону протиповітряної оборони Тайваню. Ці дії посилюють підозри військових та експертів про неминуче військове захоплення острова найближчими роками. При цьому китайський лідер Сі Цзіньпін заявляє, що повне возз’єднання країни можливе і буде здійснене.

Про те, що відбувається в цьому куточку Індо-Тихоокеанського регіону і чи готові США захищати непокірний острів — читайте у статті Наталії Бутирської «Чи ризикне Китай захопити Тайвань силою?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі