У Китаї заявили про успішне випробування гіперзвукової ракети, яка здатна облетіти Земну кулю і нести ядерний заряд. Про ці випробування журналістам Financial Times розповіли п’ять поінформованих джерел.
За словами співрозмовників, ракету запустили ще у серпні, її було обладнано гіперзвуковим плануючим апаратом. Ракета пролетіла через низькоорбітальний простір, облетіла Землю, і знизилася, щоб досягти мети.
Втім, ракета не вразила ціль, і промахнулась приблизно на 20 миль (32 км), додали троє співрозмовників. Однак двоє інших наголосили на тому, що ці випробування довели перевагу Китаю у розробці гіперзвукової зброї, пише liga.net.
«КНР є набагато більш просунутим в цій сфері, ніж припускали офіційні особи США», - заявляють китайські посадовці.
Вони також стверджують, що ракета може облітати Південний полюс Землі та оминати американські системи ППО, зосереджені на Північному.
У матеріалі наголошується на тому, що Сполучені Штати часто недооцінюють військову модернізацію Китаю. Випробування відбулися на тлі огляду ядерної політики, який проводить адміністрація президента США Джо Байдена, і зростаючої стурбованості Вашингтона китайським ядерним потенціалом.
У Пентагоні відмовилися від коментарів, однак заявили, що стурбовані розвитком військових можливостей Китаю, які збільшують напруженість в регіоні та за його межами.
У посольстві Китаю в США також відмовилися коментувати інформацію про випробування, однак запевнили, що їхній військовий розвиток не спрямований проти будь-якої з країн, а має суто «оборонний характер».
Новою точкою протистояння Китаю та США може стати Тайвань. Влада Китаю не приховує намірів узяти острів під свій контроль, застосувавши, у разі потреби, силу. Цю силу вона час від часу намагається продемонструвати, а у відповідь наштовхується на спротив офіційного Тайбею та попередження США про готовність рішуче захищати острів.
До чого готуються Пекін і Тайбей і чим це може закінчитись, читайте у статті Наталії Бутирської «Чи ризикне Китай захопити Тайвань силою?» у ZN.UA.