Рада Європи засуджує дії режиму Олександра Лукашенка, який фактично скасував свободу слова в Білорусі і розгорнув репресії проти журналістів.
«Ми серйозно стурбовані подальшим тиском на права людини в Білорусі», - йдеться в заяві речника генерального секретаря Ради Європи, поширеній у вівторок, 15 травня.
У заяві згадуються заборона роботи інформаційного порталу TUT.by і затримання його журналістів у Мінську, а також закони про скасування свободи слова та свободи зібрань, що викликали «ще більше занепокоєння» Ради Європи.
«Ці свободи лежать в основі європейської системи прав людини, і Білорусь, як європейська країна, має їх поважати. Ми закликаємо білоруську владу скасувати ці законодавчі поправки. Журналістів потрібно захищати по всій Європі, в тому числі і в Білорусі», - підкреслили в офісі генсека Ради Європи.
Лукашенко закликали «негайно звільнити всіх затриманих журналістів».
«Доля журналіста і активіста Романа Протасевича викликає особливе занепокоєння, і ми дуже уважно стежимо за його ситуацією», - сказано в заяві.
23 травня в аеропорту Мінська примусово посадили літак Ryanair рейсу Афіни - Вільнюс під приводом анонімного повідомлення про мінування. Для перехоплення лайнера, що перебував у двох хвилинах льоту від Вільнюса, в небо підняли винищувач ВПС Білорусі.
На борту авіалайнері перебував засновник опозиційного Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич. Журналіста і його дівчину Софію Сапегу затримали. Протасевичу інкримінують «екстремістську» статтю 293 КК Білорусі, йому може загрожувати страта.
Велика Британія закрила свої аеропорти для літаків «Белавіа», рекомендувала британським компаніям не відправляти борти через повітряний простір Білорусі, а також готує нові санкції проти режиму Лукашенка. Аналогічних заходів вжила Литва і затвердив Саміт ЄС . До закриття авіасполучення з Білоруссю з 26 травня готується Україна.
Докладніше про те, що означає викрадення білоруськими силовиками опозиціонера Романа Протасевича, яким може бути покарання Європи для диктатора, котрий загрався, і що слід робити Україні у ситуації, що склалася, читайте в статті Володимира Кравченка «Зона, заборонена для польотів» у ZN.UA.