ICAO анонсувала доповідь про примусову посадку літака з Протасевичем в Мінську

Поділитися
ICAO анонсувала доповідь про примусову посадку літака з Протасевичем в Мінську © Ryanair/Media
Рішення про публікацію проміжної доповіді буде приймати ООН

Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) заявила, що незабаром буде готовий проміжний звіт про хід розслідування примусової посадки в Мінську літака авіакомпанії Ryanair і наступного за ним затримання білоруського опозиційного журналіста і блогера Романа Протасевича. Про це заявило ICAO в п'ятницю, 3 вересня, повідомляє DW.

Повне розслідування буде готове до листопада 2021 року.

Рада організації, яка є спеціалізованою установою ООН, буде 13 вересня поінформовано про стан розслідування, зазначили в ICAO. Якщо члени ради погодяться з цією доповіддю, тоді ж вона буде й оприлюднена.

Експерти ICAO їздили до Мінська для розслідування інциденту з рейсом Ryanair

Раніше група Міжнародної організації цивільної авіації приїжджала в Білорусь для розслідування інциденту з рейсом Ryanair, після посадки якого було затримано білоруського опозиційного блогера Романа Протасевича і його супутницю, громадянку Росії Софію Сапегу.

Як зазначив тоді керівник групи ICAO Сільвен Лефойер, завдяки попередній роботі він і його колеги вже змогли скласти «загальну картину подій».

«Тепер нам потрібно уточнити ряд фактів, а також зібрати додаткову інформацію та матеріали», — пояснював Лефойер мету візиту групи до Мінська.

Нагадаємо, в травні Україна закрила свій повітряний простір для білоруських літаків.

Причиною такого рішення стало те, що в аеропорту Мінська примусово  посадили літак Ryanair рейсу Афіни — Вільнюс під приводом анонімного повідомлення про мінування. Для перехоплення лайнера, що перебував у двох хвилинах льоту від Вільнюса, в небо підняли винищувач ВПС Білорусі.

На борту авіалайнері перебував засновник опозиційного Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич. Журналіста і його дівчину Софію Сапегу затримали. Протасевичу інкримінують «екстремістську» статтю 293 КК Білорусі, йому може загрожувати страта.

Щодо Сапеги, то її звинувачують у розпалюванні ворожнечі, за що дівчині загрожує до 12 років позбавлення волі. Через деякий час пысля затримання в мережі з'явилося відео, на якому Софія розповідала, що є редактором Телеграм-каналу «Чорна книга Білорусі» — там публікують особисту інформацію про співробітників органів внутрішніх справ. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі