Саміт ЄС привітав досягнення України і закликав продовжувати реформи, необхідні для вступу у блок

Поділитися
Саміт ЄС привітав досягнення України і закликав продовжувати реформи, необхідні для вступу у блок
Також ЄС пообіцяв підтримувати Україну у боротьбі з агресією РФ стільки, скільки буде необхідно.

Саміт ЄС привітав досягнення України на шляху до вступу в Євросоюз і закликав Київ продовжувати необхідні реформи. Крім того, ЄС вкотре рішуче засудив агресію РФ та пообіцяв підтримувати Україну стільки, скільки буде необхідно. Про це йдеться у висновках саміту.

 «Європейська Рада визнає значні зусилля, які Україна продемонструвала в останні місяці для досягнення цілей, що лежать в основі її статусу кандидата на членство в ЄС. Вона вітає зусилля України з проведення реформ у такі важкі часи і закликає Україну продовжувати йти цим шляхом та виконати умови, визначені у висновку Комісії щодо її заявки на вступ з метою наближення до майбутнього членства в ЄС. Європейський союз визнає рішучість України виконати необхідні вимоги для якнайшвидшого початку переговорів про вступ», - зазначається у документі.

Також ЄС сподівається на тісну співпрацю з Україною та підтримуватиме її в зусиллях, спрямованих на повне виконання всіх умов.

«Європейська Рада підтверджує, що майбутнє України пов'язане з ЄС», - наголошується у висновках.

ЄС обіцяє продовжувати надавати потужну політичну, економічну, військову, фінансову та гуманітарну підтримку Україні та її народу доти, доки це буде потрібно.

Загальний обсяг допомоги Україні з боку ЄС та його держав-членів на сьогодні становить щонайменше 67 мільярдів євро.

«Європейський союз та Україна повною мірою використовуватимуть потенціал Угоди про асоціацію, включаючи поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі, щоб створити умови для посилення економічних і торговельних відносин, що ведуть до інтеграції України до єдиного ринку ЄС», - йдеться у документі.

Також ЄС залишається відданим підтримці макрофінансової стабільності, процесу відновлення та реконструкції в Україні.

«У цьому контексті Європейська Рада вітає введення в дію Координаційної платформи донорів. Європейський Союз разом з партнерами активізує свою роботу з метою використання заморожених та іммобілізованих активів Росії  для підтримки відновлення України та з метою відшкодування збитків, відповідно до права ЄС та міжнародного права», - зазначається у висновках саміту.

ЄС підтвердив своє зобов'язання посилити підтримку переміщених осіб як в Україні, так і в країнах блоку.

«Європейська Рада підтверджує своє рішуче засудження війни Росії проти України, яка є порушенням Статуту ООН. Жорстока війна Росії, яка триває вже майже рік, принесла величезні страждання і руйнування Україні та її народу. Росія повинна припинити цю жорстоку війну негайно. Європейський союз буде стояти поруч з Україною, надаючи їй непохитну підтримку стільки часу, скільки буде потрібно», - йдеться у документі.

Наголошується, що підтримка незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, та її невід'ємного права на самооборону від російської агресії залишається непохитною.

Європейський союз продовжуватиме заходи у консультаціях з міжнародними партнерами з подальшого посилення колективного тиску на Росію з метою припинення її агресивної війни та виведення її військ з України.

ЄС готовий і надалі посилювати обмежувальні заходи проти РФ у тісній координації та співпраці з глобальними партнерами. Зокрема, будуть посилені заходи щодо боротьби з обходом санкцій.

Також саміт ЄС наголосив на важливості притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах.

«Європейський союз рішуче налаштований на притягнення до відповідальності всіх командирів, виконавців і співучасників воєнних злочинів та інших найтяжчих злочинів скоєних у зв'язку з агресивною війною Росії проти України. Європейська Рада повністю підтримує зусилля України та міжнародного співтовариства у цьому відношенні, включаючи створення відповідного механізму для переслідування злочину агресії», - зазначається у висновках.

Європейська Рада також висловила підтримку мирній формулі президента України Володимира Зеленського.

ЄС на наступному саміті у березні може розглянути пропозиції щодо спільної закупівлі боєприпасів для України і поповнення наявних запасів.

Нещодавно прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна може стати членом ЄС вже протягом двох років. За його підрахунками, вже у 2023-му повинна стартувати попередня стадія перемовин. 

"Магічне мислення" - так аналітики The Economist називають заяву прем'єр-міністра Дениса Шмигаля. Але те, що наша країна так швидко отримає статус кандидата, теж мало хто очікував.

Про те, як експерти оцінюють виконання семи рекомендацій Єврокомісії для вступу нашої держави в ЄС, читайте в статті Маріанни Фахурдінової «Поступ, але не у всіх сферах: як Україна впроваджує єврореформи».

Що зроблено офіційним Києвом для отримання "заліку" по всіх семи пунктах у кандидатській "заліковій" читайте в інтерв’ю "Нам треба вже зараз закладати фундамент для тієї країни, якою Україна буде завжди", яке редактор міжнародного відділу ZN.UA Тетяна Силіна взяла у віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі