Термін, за який Україна зможе розпочати переговори про вступ у Європейський Союз та набути повноправного членства в ньому, не може бути точно визначеним, оскільки залежатиме від успіху влади у виконанні завдань, визначених на шляху до ЄС. Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час пресконференції за підсумками саміту Україна-ЄС у Києві.
“Процес приєднання є процесом, заснованим на заслугах. Іншими словами, чітких часових рамок немає, але є цілі, яких Україна повинна спочатку досягти. Наприклад, йдеться про проведення реформ для покращення ситуації в країні-кандидаті, щоб потім прийти до переговорів про вступ і самого вступу”, – пояснила глава Європейської комісії.
Вона додала, що за час існування до Євросоюзу приєдналися більше 20 країн, у кожної з яких була власна історія вступу з різним терміном. За словами фон дер Ляєн, швидкість процесу багато в чому залежить від самої держави-кандидата.
Водночас, політикиня подякувала українській владі за “якість і швидкість” у виконанні необхідних завдань для руху в ЄС. Вона додала: “Це феноменально. Перебуваючи у війні та захищаючи свою країну від агресора, ви можете виконувати одне за іншим завдання, важливе для просування вперед”.
Урсула фон дер Ляєн нагадала про плани провести усне оцінювання результатів, яких досягла Україна на шляху до вступу в Євросоюз, навесні, а згодо письмове – восени. Президентка ЄК висловила готовність завжди підтримати нашу державу.
Раніше президент Євроради Шарль Мішель прокоментував слова прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля про те, що Україна може вступити в ЄС протягом двох років. Він не назвав такий варіант нереальним, але пояснив, що для цього потрібно.
Українська влада рапортує, що зробила все для виконання семи рекомендацій Єврокомісії, отриманих Україною разом зі статусом країни-кандидата у члени ЄС. Виконання цих рекомендацій не гарантує Україні моментального відкриття переговорів про вступ, однак без них точно неможливі подальші кроки до членства. Результати вже третього моніторингу виконання вимог ЄС, який провели незалежні українські аналітичні центри, трохи відрізняються від оцінок влади.
Подробиці дізнайтеся зі статті аналітикині Центру "Нова Європа" Маріанни Фахурдінової "Поступ, але не у всіх сферах: як Україна впроваджує єврореформи".