Президент Євроради оцінив амбітний прогноз Шмигаля по вступу України в ЄС: "Не хочу сказати щось, що створило б більше труднощів"

03 лютого, 2023, 15:29 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Головне зараз - це зосередитися на необхідних зусиллях з обох сторін та почати перемовини. 

Президент Євроради оцінив амбітний прогноз Шмигаля по вступу України в ЄС:
© Урядовий портал

Президент Євроради Шарль Мішель прокоментував слова прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля про те, що Україна може вступити в ЄС протягом двох років. Під час інтерв'ю "Суспільному" він не назвав такий варіант нереальним, пояснивши, що для цього потрібно. 

"Я не кажу, що це нереально. Якщо з українського боку буде сильна політична воля до прискорення, якщо буде впевненість, яку я відчуваю, для того, щоб впроваджувати необхідні реформи, це можливо прискорити, - зазначає Мішель. - Коли ми вирішили надати Україні кандидатство в ЄС, я пам'ятаю, що за кілька тижнів до того, як ми прийняли це рішення, хтось вагався, хтось ставився песимістично. Та нам це вдалося, ви змогли нарешті швидко отримати статус кандидата, порівняно з тим, як це робиться, зазвичай, з боку ЄС". 

Президент Євроради зазначив, що зараз ЄС та Україна повинні зосередитися на необхідних зусиллях з обох сторін.

"Це пункт перший. Пункт другий — це очікування початку переговорів, що є важливим кроком. Також важливо використовувати інструменти, які ми вже маємо. Наприклад, я хотів би, щоб ми прискорили процес спільного роумінгу для того, щоб з'єднати Україну з ЄС. Я хотів би, щоб ми прискорили зусилля для поступової інтеграції України в єдиний ринок. Я хочу, щоб ми доклали більше зусиль для того, щоб з'єднати інфраструктуру на основі принципу: "давайте будемо конкретними, давайте будемо оперативними". І українська влада знає, що у них є багато друзів в ЄС, які щиро бажають допомогти вам прискорити цей процес", - зазначив Мішель. 

Читайте також: Наступні два-три тижні будуть вирішальними для України — Мішель

Нагадаємо, що нещодавно прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна може стати членом ЄС вже протягом двох років. За його підрахунками, вже у 2023-му повинна стартувати попередня стадія перемовин. 

Та схоже, що в Європі не поділяють таких амбітних планів Києва. Вже наступного дня в Euractiv опублікували прогноз щодо саміту Україна-ЄС, який сьогодні відбудеться в Києві, в якому зазначили, що навряд чи в рамках цього заходу буде прийнято рішення про швидкий вступ нашої держави. Видання Financial Times також пише про те, що країни ЄС просять Брюссель не роздмухувати нереалістичні очікування України. Там хочуть, аби у Києві нарешті зрозуміти, що пришвидшеного вступу не буде. 

Про те, як експерти оцінюють виконання семи рекомендацій Єврокомісії для вступу нашої держави в ЄС, читайте в статті Маріанни Фахурдінової "Поступ, але не у всіх сферах: як Україна впроваджує єврореформи". 

Related video

Про те, чи готові у Києві звітувати про виконання цих рекомендацій, та про що будуть говорити на саміті Україна-ЄС, читайте в інтерв'ю редакторки ZN.UA Тетяни Силіної з віцепрем’єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною. 

Дивіться спецтему: Вступ України в ЄС: експерти позитивно оцінюють ідею із self-screening Нині немає детального розуміння щодо всіх секторів, якінові зобов’язання Україні  доведеться виконувати. Без прогресу у сфері судочинства і фундаментальних реформ переговори про вступ України в ЄС не розпочнуться  Прогрес у цій сфері має ключове значення для відкриття переговорів. Експерти пояснили, чому прогрес виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС невеликий   Україну чекає величезний пласт роботи з імплементації законодавства ЄС. Вступ України в ЄС: Європейські посадовці стримані щодо термінів, наголошують на важливості темпів та якості реформ Звіт Єврокомісії щодо готовності України до членства в ЄС дав зрозуміти, який обсяг роботи ще необхідно виконати. Саміт ЄС привітав досягнення України і закликав продовжувати реформи, необхідні для вступу у блок Також ЄС пообіцяв підтримувати Україну у боротьбі з агресією РФ стільки, скільки буде необхідно.
Підготував/ла : Вікторія Хмілевська
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК