The Telegraph: Україна не зможе швидко вступити в ЄС через одну об'єктивну причину

03 лютого, 2023, 17:24 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Брюссель не може пришвидшити українське членство, тому що боїться власного банкрутства.

The Telegraph: Україна не зможе швидко вступити в ЄС через одну об'єктивну причину

Євросоюз хоче, щоб Україна приєдналася до нього. Але не найближчим часом. Тому що Брюссель боїться, що це зробить його самого банкрутом.

Щойно Україна приєднається до Євросоюзу, Брюссель опиниться «на гачку» і буде змушений вливати сотні мільярдів євро у вигляді допомоги і фінансування. Це також вимагатиме тривалого і болісного перегляду правил союзу.

Президент Володимир Зеленський вимагає, щоб його країну прийняли в ЄС за два роки. Але на сьогоднішньому саміті в Києві прозвучали попередження, що коротких шляхів немає, - пише The Telegraph. Президент Франції Еммануель Макрон і раніше попереджав, що може минути десятиліття, перш ніж Україна приєднається до європейського об’єднання.

«Британцям, можливо, буде важко в це повірити. Але вступити в ЄС значно важче, ніж піти з нього. Перед приєднанням країни-кандидати повинні пройти суворий і тривалий процес переходу на закони і правила ЄС, які стосуються всього: від прав людини до регуляцій центрального банку. Це може зайняти багато років навіть для країни, яка не під окупацією і чиї кордони не змінюються через війну», - пише видання.

Брюссель надав Україні статус країни-кандидата на вступ, зробивши перший крок на шляху до членства рекордно швидко. The Telegraph пише, що ЄС на сьогоднішньому саміті похвалить Київ за прогрес у проведенні реформ, попри війну. Але при цьому він не приховує те, наскільки важко, довго і дорого буде, зрештою, прийняти Україну в свій клуб. Спільна аграрна політика ЄС - монопольна система аграрних субсидій - коштує 387 мільярдів євро в рамках нинішнього семирічного бюджету. Частина цих грошей виплачується фермерам на основі того, скільки гектарів землі вони обробляють.

Читайте також: Президент Євроради оцінив амбітний прогноз Шмигаля по вступу України в ЄС: "Не хочу сказати щось, що створило б більше труднощів"

До війни Україна була одним з найбільших у світі виробників продовольства. І 55% її території обробляється. Коли вона вступить в ЄС, українські фермери будуть отримувати величезні виплати через Спільну аграрну політику. Ці субсидії можуть вводити поступово впродовж багатьох років або ж правила зміняться. Однак, Спільна аграрна політика ЄС - це тотемна програма, яку цінують країни-учасниці з серйозними аграрними секторами. І остання спроба її реформувати тривала три роки.

Україна також отримає вигоду від різних фондів ЄС, гроші з яких витрачаються для підвищення стандартів життя по всьому об’єднанню. 

«Якщо Україна вступить в Євросоюз, а це відбудеться лише за одностайної згоди всіх 27 країн-учасниць, вона буде п’ятою за розміром, але найбіднішою країною в об’єднанні. Вона буде отримувати від ЄС значно більше, ніж сплачуватися. А це буде мати наслідки для вже наявних членів», - пояснює видання, додаючи, що Португалія і Польща тільки стають платниками до бюджету ЄС, що означає, що тільки зараз вони починають робити більший внесок, ніж отримують.

Втім, справа не лише в грошах. Система голосувань в ЄС враховує розмір і кількість країн, які беруть в них участь. Україна з приблизно 43 мільйонами жителів, може змінити баланс влади на користь Центральної і Східної Європи, скоротивши політичний вплив франко-німецької осі. Канцлер Німеччини Олаф Шольц хоче реформувати угоди ЄС, щоб не дозволити східноєвропейським країнам-учасницям об’єднатися, щоб змусити більш заможні країни платити їм більше, перш ніж Україна приєднається до Євросоюзу.

Читайте також: Вступ України в ЄС раніше, ніж через п'ять-шість років, є "скоріше нереальним" — очільник Європейського комітету Бундестагу

Але зміни в угодах - це дуже проблемний процес, і зазвичай витрачаються роки на важкі переговори. Прискорений вступ України також буде мати наслідки для політики розширення ЄС, яка була пожвавлена після початку російського вторгнення. Перед Києвом в черзі стоїть не менше 6 країн Західних Балкан. Грузія і Молдова слідом за Україною теж просять про членство. Якщо Київ отримає будь-яку спеціальну пропозицію, таку ж угоду будуть вимагати ще два нових кандидати. Водночас це роздратує країни на зразок Албанії, які вже багато років чекають, коли їх приймуть в ЄС.

Союз вже інвестував великі суми допомоги, зброї і пообіцяв допомогти з відбудовою України. Але його чиновники також усвідомлюють ризики, які тягне за собою українське членство у найближчий час. 

Related video

«Існує багато перешкод, з якими потрібно розібратися, перш ніж Україна приєднається до ЄС. Але найбільша з них - це Владімір Путін. Поки він веде свою незаконну війну, Україні доведеться почекати, перш ніж зробити свій остаточний розворот на Захід», - йдеться в статті.

Дивіться спецтему: Вступ України в ЄС: експерти позитивно оцінюють ідею із self-screening Нині немає детального розуміння щодо всіх секторів, якінові зобов’язання Україні  доведеться виконувати. Без прогресу у сфері судочинства і фундаментальних реформ переговори про вступ України в ЄС не розпочнуться  Прогрес у цій сфері має ключове значення для відкриття переговорів. Експерти пояснили, чому прогрес виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС невеликий   Україну чекає величезний пласт роботи з імплементації законодавства ЄС. Вступ України в ЄС: Європейські посадовці стримані щодо термінів, наголошують на важливості темпів та якості реформ Звіт Єврокомісії щодо готовності України до членства в ЄС дав зрозуміти, який обсяг роботи ще необхідно виконати. Саміт ЄС привітав досягнення України і закликав продовжувати реформи, необхідні для вступу у блок Також ЄС пообіцяв підтримувати Україну у боротьбі з агресією РФ стільки, скільки буде необхідно.
Підготував/ла : Лесь Димань
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК