Протести у Казахстані: в Алмати за добу затримали понад півтори тисячі осіб

Поділитися
Протести у Казахстані: в Алмати за добу затримали понад півтори тисячі осіб © NUR.KZ/ Владимир Третьяков
Токаєв за допомогою російських військ придушив масові протести й утримав владу.

У Казахстані триває «зачистка» наслідків антиурядових протестів, учасники яких виступили проти корупції та диктатури в країні. В Алмати за добу затримали майже 1 700 учасників протестів, повідомляє «Радіо Свобода» із посиланням на комендатуру міста. Правоохоронці вилучили 36 одиниць вогнепальної зброї і майже півтори тисячі боєприпасів.

«Усього затримано 1 678 учасників незаконних акцій, мародерств та інших злочинів. Вилучено 36 одиниць вогнепальної зброї та 1 476 боєприпасів. На п'яти блокпостах, встановлених по периметру міста, затримано 38 осіб, які становлять оперативний інтерес», - заявили у комендатурі.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв вимагав від силовиків жорсткого придушення протестів та анонсував «пошуки усіх причетних бойовиків». Він також дозволив правоохоронцям відкривати по людях вогонь на ураження без попередження.

У місті залишаються військові країн-членів Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ), вони контролюють низку стратегічних об’єктів та допомагають місцевим силовикам.

Аеропорт Алмати досі не працює, інформація про те, що регулярні рейси з міста відновляться 14 січня, поки що не підтвердилася. Напередодні було відновлено міжнародне авіасполучення зі столицею Казахстану Нур-Султаном.

Протести в Казахстані розпочалися 2 січня, люди вийшли з вимогою знизити ціни на газ, що виросли майже вдвічі. 4 січня протести охопили всю країну, а вимоги протестуючих розширилися до політичних: боротьба з корупцією, підвищення рівня життя, уникнення влади клану Назарбаєва, повне перезавантаження влади.

10 січня Токаєв заявив про повне відновлення порядку у Казахстані. При цьому, за його словами, так звана антитерористична операція в країні триває. Наступного дня президент Казахстану повідомив, що «миротворчі сили» ОДКБ, введені до країни  начебто для боротьби із «міжнародним тероризмом» почнуть повертатися додому з 13 січня.

Докладніше про те, що відбувається на «острівці стабільності» Центральноазіатського регіону, і про ціну, яку доведеться заплатити казахстанському президентові за участь іноземних солдатів у заспокоєнні країни, – читайте у статті Володимира Кравченка «Чи врятують російські «миротворці» Токаєва: що відбувається в Казахстані» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі