Польща пильнуватиме за Росією – Rzeczpospolita

Поділитися
Польща пильнуватиме за Росією – Rzeczpospolita © telegraf.com.ua
Голова польської дипломатії вперше за 8 років відвідає Москву. 

1 січня Польща перейняла головування в ОБСЄ і тепер зможе пильнувати, чи не погоджується Захід на умови Кремля. Через скупчення військ РФ на кордоні з Україною переговори з Москвою відбуватимуться в трьох форматах. Російсько-американські переговори в Женеві заплановані на 10 січня. Через два дні в Брюсселі відбудеться засідання Ради Росія-НАТО

А 13 січня у Відні відбудеться зустріч, присвячена інавґурації польського головування в ОБСЄ, пише газета Rzeczpospolita.

Ми хочемо використати цей інструмент, щоби переконатися, що Захід не прагне миру за будь-яку ціну. Кремль завжди вдавався до погроз, застосування сили, щоби змусити американців до переговорів. Реакція США має бути протилежною: збільшити постачання зброї в Україну, щоби Москва знала, що війна буде дорого коштувати та загрожуватиме виживанню режиму Путіна”, – каже газеті високопоставлене урядове джерело.

Міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау представить свою позицію безпосередньо голові російської дипломатії Сєргєю Лаврову в Москві 15 лютого. 

Голова МЗС Польщі не був у Москві 8 років, проте джерела газети кажуть, що польський міністр з’явиться в російській столиці лише як голова ОБСЄ й навіть не намагатиметься покращити відносини з Росією.

Однак можливості ефективних дій Польщі обмежені, оскільки головування в ОБСЄ збігається з її конфліктом із Брюсселем, Берліном та Вашингтоном, – пише Єнджей Бєлецький.

Президент РФ Путін використовує шантаж «на високих ставках». Розмістивши військових поблизу кордонів України, Кремль висунув ультиматум, фактично закликаючи Захід погодитись на «переписування» геополітичного порядку в Європі на умовах Москви.

Для стримування агресора США обрали стратегію батога та пряника: обіцянку жорстких санкцій у разі «повномасштабного вторгнення» та переговори щодо «гарантії безпеки». Поки що Вашингтон робить ставку на дипломатію, відмовляючись відправляти своїх військових до України.

Водночас найбільше занепокоєння українських експертів викликає можливий примус України негайно реалізувати Мінські домовленості на абсолютно неприйнятних для неї умовах. Такий крок серйозно загрожує безпеці нашої країни.

ZN.UA пропонує читачам поміркувати над тим, про що домовилися і (не) домовилися американський, український і російський лідери, що чекає на Україну в середньостроковій перспективі й до чого варто готуватися вже зараз:

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі