Генсек НАТО запланував спеціальну зустріч із Росією на тлі напруженості навколо України

Поділитися
Генсек НАТО запланував спеціальну зустріч із Росією на тлі напруженості навколо України
Росія підтвердила участь своїх дипломатів у засіданні.

Вже у п'ятницю, 7 січня, НАТО збирається на позачергове засідання через нарощування військ Росії в Україні та на її кордонах. На 12 число генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запланував спеціальну зустріч послів країн НАТО з вищими посадовими особами Росії, оскільки обидві сторони прагнуть діалогу, щоб запобігти відкритому конфлікту в Україні, повідомила у вівторок речниця НАТО.

НАТО, глибоко стурбована нарощуванням Росією військового потенціалу вздовж кордону України, вже кілька місяців добивається проведення засідання Ради Росія-НАТО, пише Reuters.

Засідання ради – формат, що використовується для діалогу з 2002 року, – відбудеться у Брюсселі 12 січня після того, як офіційні особи США та Росії проведуть переговори з питань безпеки 10 січня у Женеві.

Москва хоче отримати гарантії того, що НАТО зупинить своє розширення на схід та припинить військову співпрацю з Україною та Грузією.

"Будь-який діалог з Росією має вестися на основі взаємності, враховувати занепокоєння НАТО діями Росії... і відбуватися в консультації з європейськими партнерами НАТО", - сказала речниця НАТО.

Речниця МЗС РФ Марія Захарова підтвердила, що російські офіційні особи візьмуть участь у зустрічі НАТО у Брюсселі.

Очікується, що заступник міністра закордонних справ Росії Сєргєй Рябков та інші високопосадовці візьмуть участь у переговорах у Брюсселі після зустрічі із заступником держсекретаря США Уенді Шерман у Женеві.

13 січня переговори продовжаться у ширшому форматі, що базується в ОБСЄ у Відні, до якого входять США та їхні союзники по НАТО, а також Росія, Україна та інші колишні радянські держави.

Президент РФ Путін використовує шантаж «на високих ставках». Розмістивши військових поблизу кордонів України, Кремль висунув ультиматум, фактично закликаючи Захід погодитись на «переписування» геополітичного порядку в Європі на умовах Москви.

Для стримування агресора США обрали стратегію батога та пряника: обіцянку жорстких санкцій у разі «повномасштабного вторгнення» та переговори щодо «гарантії безпеки». Поки що Вашингтон робить ставку на дипломатію, відмовляючись відправляти своїх військових до України.

Водночас найбільше занепокоєння українських експертів викликає можливий примус України негайно реалізувати Мінські домовленості на абсолютно неприйнятних для неї умовах. Такий крок серйозно загрожує безпеці нашої країни.

ZN.UA пропонує читачам поміркувати над тим, про що домовилися і (не) домовилися американський, український і російський лідери, що чекає на Україну в середньостроковій перспективі й до чого варто готуватися вже зараз:

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі