НАТО збирається на позачергове засідання, щоб обговорити нарощування військової могутності Росії на тимчасово окупованих територіях України та її кордонах. Як повідомляє у вівторок пресслужба НАТО, засідання пройде у віртуальному форматі у п'ятницю, 7 січня.
"Міністри закордонних справ країн НАТО обговорять нарощування військової могутності Росії в Україні та навколо неї, а також ширші питання європейської безпеки. Засідання пройде під головуванням генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга", - йдеться у повідомленні.
Напередодні держсекретар США Ентоні Блінкен обговорив із міністрами закордонних справ країн «Бухарестської дев'ятки» () дестабілізуючі дії Росії біля кордонів України.
Президент РФ Владімір Путін використовує шантаж «на високих ставках». Розмістивши військових поблизу кордонів України, Кремль висунув ультиматум, фактично закликаючи Захід погодитись на «переписування» геополітичного порядку в Європі на умовах Москви.
Для стримування агресора США обрали стратегію батога та пряника: обіцянку жорстких санкцій у разі «повномасштабного вторгнення» та переговори щодо «гарантії безпеки». Поки що Вашингтон робить ставку на дипломатію, відмовляючись відправляти своїх військових до України.
Водночас найбільше занепокоєння українських експертів викликає можливий примус України негайно реалізувати Мінські домовленості на абсолютно неприйнятних для неї умовах. Такий крок серйозно загрожує безпеці нашої країни.
ZN.UA пропонує читачам поміркувати над тим, про що домовилися і (не) домовилися американський, український і російський лідери, що чекає на Україну в середньостроковій перспективі й до чого варто готуватися вже зараз:
- Олександр Самарський «Як зберегти Україну під час торгів Путіна з Байденом»;
- Олексій Іжак«Пресконференція Путіна: які сигнали отримала Україна»;
- Сергій Корсунський«Імперія Путіна готується завдати удару у відповідь: чого очікувати Україні»;
- Тетяна Силіна «Трупна отрута «Мінська»: три способи уникнути страти України, яку задумав Путін».