Подальше розслідування катастрофи Boeing 737 є "малоймовірним"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Подальше розслідування катастрофи Boeing 737 є Розслідування катастрофи сильно затягується © jespo.ru
Постраждалі країни не хочуть створювати спільну слідчу групу.

Створення міжнародної слідчої групи, яка б розслідувала катастрофу українського Boeing 737, є вкрай малоймовірним. У Києві порушили справу за фактом катастрофи, але сумніваються, що вдасться досягти домовленості з Тегераном. Інші члени "п'ятірки" постраждалих країн не виявили бажання спільно розслідувати справу. Про це у своїй статті розповів оглядач ZN.UA Володимир Кравченко.

"У всякому разі, співпраця України та Ірану в рамках технічного розслідування показує, що на подібний варіант розраховувати не доводиться. Показова історія з поверненням нашій країні "чорних ящиків" збитого "Боїнга", на чому зараз сконцентрував свої зусилля Київ", - розповідає Володимир Кравченко.

У четвер, 12 березня, посол України в Канаді Андрій Шевченко написав у Twitter, що іранська сторона погодилася передати "чорні ящики" зі збитого літака МАУ під Тегераном. Але день потому, як повідомила директор Канадської ради з безпеки транспорту Кеті Фокс, іранська влада передумали їх передавати через спалах коронавірусу в Ірані.

При цьому іранська делегація, яка повинна була приїхати в Україну в рамках технічного розслідування щодо встановлення причин трагедії рейсу PS752 вже кілька разів відкладала приїзд під приводом епідемії коронавірусу. Ця делегація мала вивчити технічні можливості України з прочитування інформації "чорного ящика". Але затягуючи передачу бортових самописців Києву, Тегеран ставить під сумнів і майбутні результати кримінального розслідування.

Раніше Іран заявив про бажання самостійно розслідувати катастрофу PS752, але секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данилов підкреслив, що офіційний Київ готовий до співпраці з Тегераном у розслідуванні катастрофи літака "Міжнародних авіаліній України" і чекає від країни, на території якої сталася трагедія, дотримання всіх міжнародних вимог.

Після цього влада Ірану запросила секретаря РНБО для спільного розслідування авіакатастрофи літака "Міжнародних авіаліній України". Глава Міністерства закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Зариф підтвердив готовність Тегерана співпрацювати з Україною при розслідуванні. Також міністр нагадав, що "іранська сторона взяла на себе відповідальність і необхідно уникати політизації цього питання".

Детальніше про справу компенсацій жертвам катастрофи збитого Іраном українського літака МАУ Boeing 737-8KV читайте в статті Володимира Кравченка "Іранська місія".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі