Повідомляється, що в понеділок, 10 лютого, секретар Вищої ради національної безпеки (ВРНБ) Ірану Алі Шамхані провів телефонну розмову з Даніловим.
"Запросив свого колегу приїхати в Іран для спільного розгляду питання (авіакатастрофи літака МАУ в Тегерані - ред.). Проведення технічних оцінок зможе допомогти завершити справу експертної, неполітизованій атмосфері", - заявив Шахмані.
Крім цього, СБУ та Офіс генпрокурора звернулася до Ірану з вимогою надати аудіозаписи і стенограми переговорів диспетчерів з екіпажем літака "Міжнародних авіаліній України", який був збитий в Тегерані.
"В даний час органом досудового розслідування та Офісом генерального прокурора України, відповідно до вимог чинного законодавства, вживаються заходи щодо отримання аудіозаписів переговорів (а також стенограми зазначених розмов) між диспетчерами аеропортів Імама Хомейні і Мехрабад з екіпажем літака Боїнг-737 рейсу PS 0752 та інших аудіозаписів переговорів між диспетчерами та екіпажами літаків по 8 січня 2020", - повідомили в Офісі генпрокурора.
Раніше повідомлялося про те, що Іран відмовився інформувати Україну про хід розслідування через витік даних про авіакатастрофу.
Зазначимо, що телеканал "1+1" опублікував записи розмови диспетчера тегеранського міжнародного аеропорту з пілотом місцевої авіакомпанії Aseman Airlines, який заходив на посадку під час зльоту літака "МАУ". Пілот повідомив диспетчеру, що бачив спалах, а потім впевнено сказав, що "це точно світло від ракети".
8 січня в Ірані зазнав аварії Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України", що летів з Тегерана в Київ. Літак був збитий двома ракетами класу "земля - повітря" ЗРК "Тор-М1" російського виробництва. Зенітно-ракетний комплекс належить КВІР.
В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістан: всього 176 осіб.